Możecie mi coś wyjaśnić?

11.10.2011 20:45
IP: 89.161.83.59
832 wypowiedzi
i jeszcze jedno - PiS ma tyle wspólnego z wiarą, co ja z fizyką molekularną! szkoda, że nie wszyscy to rozumieją....

12.10.2011 13:38
IP: 188.165.225.112
292 wypowiedzi
Cytat z użytkownika "baks" z dnia "11.10.2011
swoich sympatii politycznych nie ukrywam i nie wstydzę się,
zamieściłam swoją wypowiedź na forum, po tym, jak usłyszałam wywiad z Polakami w Chicago, którzy tłumaczyli, dlaczego głosują, chociaż w Polsce nie byli od 20 lat!! Bardzo mnie to zirytowało, bo ci nasi rodacy nie "czują" życia w Polsce, a mają wpływ na życie polityczne, co dla mnie jest nonsensem.
Polacy, zwłaszcza w USA, utożsamiają PiS z wiarą, kościołem, czyli tym wszystkim, co dla całej emigracji było od zawsze najświętsze. I ja tę świętość rozumiem, bo przypominała ojczyznę. Ale czasy się zmieniły i sytuacja polityczna w Polsce jest zupełnie inna od tej z lat 50- 80-tych. Polska to inny kraj. I nadal uważam, że prawo głosowania powinno być dla Polaków, którzy płacą podatki w kraju, bez względu, gdzie mieszkają.

Równie dobrze "nie czują" tego życia Polacy mieszkający od 20 lat w Wielkiej Brytanii, Szwecji, Francji, Niemczech czy jeszcze innym kraju. Ktoś, kto przez tyle lat przebywa za granicą z reguły nie płaci podatków w Polsce, gdziekolwiek byłby. Zresztą, w obecnych czasach w wielu przypadkach nawet korzystniej wychodzi się na płaceniu podatków za granicą.
Nie interesuje mnie zbytnio, jakie są główne powody głosowanie Polaków z USA na tą czy inną partię. Ci, których znam osobiście, nie kierują się wyłącznie wiarą, jak twierdzisz. To nie ten typ ludzi. To, co pokazują w TV nijak ma się czasem do rzeczywistości, bo przedstawiane są często skrajne przypadki - tak jest po prostu ciekawiej. Ponadto, jeśli chodzi o wiarę, PO wcale nie jest taka liberalna. Na tej płaszczyźnie nie ma aż takich ogromnych różnic. Co innego np. PiS i Ruch Palikota.
Dla mnie wiara jako argument przemawiający za głosowaniem na PiS jest na tym samym poziomie, co głosowanie na PO Polaka z UK, który żył w Polsce za czasów ich rządów i tak mu się "dobrze" wiodło, że zmuszony był emigrować. W dodatku, wcale nie zamierza wracać, bo jego zdaniem w Polsce jest fatalnie, ale nie zrezygnował z układanie życia tym, którzy tutaj zostali (podałam przykład konkretnej osoby, którą również znam osobiście).
12.10.2011 16:55
IP: 89.161.83.59
832 wypowiedzi
tak się składa, że znam wielu Polaków przebywających w USA,stąd to moje przywoływanie ich jako przykład, ale oczywiście, masz rację, dotyczy to wszystkich poza granicami kraju
a co do wyborów: dobrze, że wygrała PO, największy problem - to ugrupowanie Palikota, nieprzewidywalne, wręcz niebezpieczne w niektórych swoich pomysłach, ale czas pokaże, czy wyborcy mieli rację "tworząc" właśnie taki sejm
16.10.2011 14:05
IP: 89.161.86.231
976 wypowiedzi
Polak, który wyjechał do innego kraju "za chlebem" ma takie samo prawo do udziału w wyborach, jak rodacy w kraju.
17.10.2011 08:02
IP: 115.166.27.25
62 wypowiedzi
Cytat z użytkownika "markiza" z dnia "16.10.2011
Polak, który wyjechał do innego kraju "za chlebem" ma takie samo prawo do udziału w wyborach, jak rodacy w kraju.

A moze chleb mial w Zambrowie, a brakowalo do niego tylko widelca?Maja prawo glosu ale w wyborach Miss Polonia.
17.10.2011 08:25
976 wypowiedzi
Cytat z użytkownika "kostarykanczyk" z dnia "17.10.2011

A moze chleb mial w Zambrowie, a brakowalo do niego tylko widelca?Maja prawo glosu ale w wyborach Miss Polonia.

Brakowało chleba i ....widelca też.
Mają i mieć będą, bo...chcą tu jeszcze wrócić.
17.10.2011 11:53
IP: 115.166.27.25
62 wypowiedzi
Cytat z użytkownika "markiza" z dnia "17.10.2011

Brakowało chleba i ....widelca też.
Mają i mieć będą, bo...chcą tu jeszcze wrócić.

A moze mieli dosyc takich sasiadek jak Ty?Nie zastanawialas sie nad tym?
17.10.2011 14:15
976 wypowiedzi
Cytat z użytkownika "kostarykanczyk" z dnia "17.10.2011

A moze mieli dosyc takich sasiadek jak Ty?Nie zastanawialas sie nad tym?

Raczej nie....bo nadal kontaktują się.