Polacy w USA !!!

03.09.2002 00:00
IP: 68.37.118.131
- wypowiedzi
Chyba wiecie, ze niesie fama, ze prawie kazda rodzina w Zambrowie ma lub miala kogos w USA ? Moze nie jest az tak "wesolo", ale faktem jest, ze sporo osob z Zambrowa przebywalo, przebywa, lub bedzie przebywac w USA.
Dlatego poruszam ten temat. Wielu z nich (takze ja) czesto zaglada na ta strone. Jest fajnie, jak ma sie za oceanem wiadomosci z pierwszej reki.
Pogadajcie wiec ludzie !
Jak sobie wyobrazacie Ameryke ? - do tych, co nie byli.
Jaka jest Ameryka ? - do tych co byli, albo sa.
Piszcie smialo, jak zyliscie, jak spaliscie, co jedliscie, szczerze, tu mozna.
Zasygnalizuje tylko, ze ja trafilem dosc szczesliwie :), ale przez ponad rok mialem okazje popatrzec na tych, co mieli pecha - zdecydowana wiekszosc i tych, ktorzy mieli szczescie - jednostki.
Pozdrawiam i zapraszam, haha, nie do USA, nie warto !!!

03.09.2002 00:00
IP: 217.99.223.104
- wypowiedzi
Zdaje sie, ze to Ty w innym miejscu na tym forum zarzucasz p.E.Sarnackiej-Mahoney przeklamywanie obrazu Polakow w USA. Sadze, ze zbyt malo wiesz:
1. o Autorce
2. o Stanach.
Sam rowniez spotkalem sie z krytycznymi opiniami Zambrowian z tamtej strony Atlantyku o Jej tekstach. Ale inaczej sie oglada Ameryke z perspektywy polskiego"getta" w Nowym Jorku czy New Jersey, a inaczej np. z Kolorado.

A Ameryka jest ... inna. To po prostu trzeba samemu zobaczyc. Dla mnie osobiscie te jeden z nielicznych juz WOLNYCH krajow.
04.09.2002 00:00
- wypowiedzi
Super, ciesze sie niesamowicie!!! Ja chcialem ...wsadzic kij w mrowisko :)
..."bo publikowanie w Wiadomosciach Zambrowskich wypowiedzi tej Pani, to delikatnie mowiac przeklamuja obraz zycia Polakow w Ameryce " ...
Przeklamuja, bo sa jednostronne i o to mi chodzi. Ja nie twierdze ,ze ta Pani pisze nieprawde !!! To jest Jej zycie i Jej przygoda z Ameryka, ciesze sie, ze Jej sie udalo. Ja chce wywolac TEMAT. Zdecydowana wiekszosc Polakow zyje inaczej, tylko nie maja odwagi sie do tego przyznac.
Serdecznie dziekuje za podjecie tematu, pozdrawiam.
08.09.2002 00:00
IP: 63.185.136.55
- wypowiedzi
dobrze??? jakie dobrze
dla kazdego polaka ktory przyjechal na wizie turystycznej szansa znalezienia normalnie platnej pracy jest marna a jesli juz znajdzie to charuje (nie myslic z praca) przez 11 godzin na budowie lub dachach dziewczyny musza zmieniac pieluchy starym niedoleznym dziadkom albo czyscic kible
mieszkaja wsrod brudnych spykow i oszczedzaja nawet na czerstwym chlebie
tak wygladaja realia nielegalnego
owszem jest i piekna strona ameryki ale tylko dla tych ktorzy sa legalnie i maja kase zeby zalatwic i skonczycz dobra szkole by pozniej miec dobra prace wsrod normalnych ludzi gdzies w biurowcu szpitalu itd.
zarazbiasz wiecej ale zycie o ile jest drozsze a nie zapominajmy o rodzinie w polsce przeciez im jest jeszcze trudniej

no coz powodzenia dla kazdego kto sie zdecydowal na wyjazd :)
16.09.2002 00:00
- wypowiedzi
Pozdrawiam "ZAMBROWIANKE", pozdrawiam wszystkich Zambrowiakow. Szkoda,ze nie podalas swojego imienia, Gosia, Basia, Bozena ?, czy inna jakas tam na poziomie dziewczyna :).
Widzicie nawet nie maja czasu tataj zajrzec, haha. Ja zagladam i bede caly czas zagladal, bo kocham biale i czarne. Moze jestem ...mlot, moze ...bucek, ...moze ..burak ( nie pomylic z Panem naczelnikiem z UM_), jestem soba I ZAPEWNIAM WAS, ZE BEDE !!!.
Zambrowianko !!! pozdrawiam Ciebie serdecznie, tak bez mydla, serdecznie :)

Krzys
13.10.2002 00:00
IP: 212.106.159.54
- wypowiedzi
Miałam okazje być w USA...i muszę przyznać że spodobało mi się tam
Plusami Ameryki jest to ,że
-każdy kto chce pracować prace tam znajdzie...a co więcej praca ta pozwoli na dość dostojne życie. A w Polsce znalezienie pracy "legalne" graniczy z cudem. Bo jeżeli na średnio atrakcyjne stanowisko pracy jest 1000 chętnych, a wybiorą właśnie ciebie to jest cud.
-Można szybko złąpać jezyk
Są też minusy
-Żywność faszerują związkami chemicznymi, które mają przedłużyć jej trwałość, nawet jeśli oznacza to skrócenie czyjegoś pobytu na tym świecie.
Zaróno + jak i - jest dużo więcej ale nie będę wymieniać więcej!
Więc powstaje dylemat: czy jeść gumowy chleb, ale za to jeździć wymarzonym Jeepem (+ motocykl na lato:-), czy jeść jedzenie, które smakuje tak jak smakować powinno i powiesić sobie plakat Jeepa na ścianie? Martwić się tym czy będziemy mieli pracę za rok, czy tym, że jakiś wróg Ameryki spuści nam bomby na głowe? Czy żyć w bardziej tolerancyjnym i wyzwolonym, niekiedy aż do przesady kraju , czy żyć w kraju zabobonnym, nietolerancyjnym no i co tu dużo mówić kraju zacofanym w większości dziedzin, bedącym jednak moją ojczyzną!?
13.10.2002 00:00
IP: 217.99.223.104
- wypowiedzi
Chyba Ci sie JuStKa cos pochrzanilo! Jakos do tej pory w tej "zabobonnej i nietolerancyjnej" Polsce nie widzialem przy drogach kierunkowskazow do loz masonskich. A w Stanach widzialem je bardzo czesto! Neopoganstwo (new age) kwitnie tam w calej krasie. Polska (mimo zalewu wrozek, horoskopow, itp.) jawi sie przy USA jako kraj zdrowego rozsadku. Tematu tolerancji nawet nie wazylbym sie ruszac ("czarni bracia"). Czy Ty aby nie czytasz za czesto "New York Times`a"? :)
28.10.2002 00:00
IP: 213.77.177.70
- wypowiedzi
ja tez miałam okazje byc w stanach, spedzilam tam ponad 2 miesiace i uwazam ze tyle wystraczylo, bo nigdy nie chciałabym tam zamieszkac, dla czlowieka ktory nie byl w stanach beda one sie zawsze kojarzyly z kolorowym zyciem jakie pokazuja amerykńskie seriale, ale rzeczywistosc jest inna, coprawda ja nie bylam tam w celach zarobkowych wiec sie nie bede wypowiadala na ten temat, ale za to moze powiedziec ze nie ma tam zbyt wielu rozrywek dla młodzieży. dyskoteki sa od 21 lat, wystraczy tylko chwila zapomnienia a juz ladujesz na policji. taka jest rzeczywistosc. a mnie naprawde czesto zadziwia to, ze niektórzy moi rowniesnicy marza tylko o tym aby niedlugo znalezc sie w stanach, ale pewnie niektorzy z nich przezyja wielkie rozczarowanie, bo ameryka wcale nie jest taka kolorowa jak sie niektorym zdaje
06.12.2002 00:00
IP: 62.233.191.137
- wypowiedzi
Ameryka ?, jeden i tylko jeden plus, jest praca za jakieś tam pieniądze. Innych nie widzę. Wiecie, że Ocean jest większy niż myśleliśmy !!! Z Niemiec można było przyjechać, wsiadając w pociąg lub autostopem. Z Ameryki się raczej tylko "wylatuje".
Do wszystkich, nie tylko Zambrowiaków, życzę Wam, żebyście nie musieli tu wyjeżdżać !!!! Smutno ,to za małe słowo. Otwiera się stronę zambrow. org, łzy walą , zalewają klawiaturę. Niewiele osób mi uwierzy !!! Uwierzcie !!! To mit, nic więcej. Nawt Ci, którzy coś tu osiągnęli są tylko...robotami !!!! W Polsce byłem chyba kimś, tu też jestem kimś, tylko, że ekonomicznie niżej. Nieudaczniak ? Chyba nie , pojebana jest ta Ameryka. Jest to kraj przede wszystkim dla spawaczy, operatorów, murarzy, kowali !!! Niestety, umiem po trosze wszystko, ale nie umiem być "prostym". Płakać mi się chce, nic poza tym, pozdrawiam. Kocham Zambrów, zawsze kochałem. Jakie te życie jest pojebane !!!!!
- wypowiedzi
Spadł śnieg, w tamtym roku, nie było, tak mi tęskno do Polski !!! Mam tego dość !!!!
- wypowiedzi
kolego chyba strasznego dola zalapales

ale pomysl sobie ze ty przynajmniej masz te prace platna co tydzien
a w polsce nawet bardzo mlodzi ludzie siedza po piwnicach (tam cieplej niz przy sklepie , choc sa i twardsi ale oni to juz i milarz ladny maja) i tanie wino pija pracy nie maja dlugi rosna

skoro tak ci zle w "kochanej ameryce" to po co sie na nia szykowales??
nie myslales chyba ze za oceanem jest ja w rezydencji panstwa caringtonow??
nie wierze tez ze bedac w polsce nie zdarzalo sie tobie popasc w lekkiego dolka z powodu tego jak se zyje czy jak sie zarabia
latwiej chyba jest wziac sie do kupy i przestac marudzic na nas nedzny los
takim gadaniem nic sie nie zdzala moze nawet przeciwnie - sciagnie sie te zlo fatum na siebie
tesknoty za naszym oczystym krajem
za rodzina itd itp

no coz duzo mozna by bylo pisac ale ja na to czasu nie mam musze sie porozkoszowac deserem owocowym
pozdrawiam
a i zycze poprawy nastroju
:))
08.12.2002 00:00
IP: 213.77.177.18
- wypowiedzi
Ameryka nie jest taka kolorowa jak sie zdaje ale jest tam napewno o wiele lepiej niz w Polsce czy w tym Zambrowie. Miałem kiedys zielona karte straciłem ja a teraz ja odnawiam i sie tam wybieram a stałe. Tam jest o wiele łatwiejszy start niż w Polsce. Nie można siedziec całe zycie na karku chociaż nie żle sie nam wiedzie. W końcu kiedys trzeba isc na swoje i mowie wam ze tam jest łatwiejszy start. żeby sie porzadnie ubrac w polsce znaczy sie kupic spodnie bluze oczywiście firmowe oraz buty trzeba wydac cos kolo 800zł a to samo kupisz tam za około 70$ i jest różnica. A wydać 800zł w polsce dla niec których rodzin to jest duzzo bo w zambrowie wiele rodzin nie zatrabia nawet tych 800zł ale chce sie dobrze wyglądac. Ameryka moim zdaniem jest o wiele lepsza niz polska. (oczywiscie jak ma sie tam kogoś na kogo można liczyć)!!
14.12.2002 00:00
IP: 138.89.148.96
- wypowiedzi
ja uwazam, ze jak sie komus nie podoba ta ameryka to niech wraca do pl , do zambrowa . i odwrotnie . powodzenia i udanych wyborow
20.12.2002 00:00
IP: 64.12.96.236
- wypowiedzi
Bardzo duzo ludzi z Zambrowa wyjechalo do USA w poszukiwaniu lepszego zycia ale przewazajaca wiekszosc zyje tam bardzo cienko.Ukladanie kafelkow, prace budowlane, krycie dachow,sprzatanie domkow,sluzba (przewaznie u Zydow).
Jesli porowna sie standard zycia tych ludzi ze srednim amerykanskim standardem to niestety wyglada to bardzo blado.Mozna powiedziec,ze jest podobnie jak ze standardem zycia w EU i Polsce.Byc moze jest kilka osob,ktorym dopisalo szczescie,odbili sie od dna i mozna zaliczyc ich do kategorii ludzi,ktorym "american dream" sprawdzil sie w zyciu.Niestety ale jak do tej pory nie spotkalem mieszkanca Zambrowa,ktoremu naprawde udalo sie w Ameryce.Mnie tez osobiscie nie ulozylo sie tak jak marzylem.Poprostu "sweet dreams".Moze ktos z Was zna kogos z Zambrowa, komu naprawde powiodlo sie w USA?.
20.12.2002 00:00
IP: 213.77.177.5
- wypowiedzi
Ja też tam bylem , z tych wypowiedzi nic dodac nic ujac, sama prawda. Jednym się lepiej powodzi ,a innym gorzej ,lud szczescia. Ja osobiście teraz niechcialbym bym leciec tam ,ale jak los zmusi człowieka to trzeba będzie.Życie tam mi się zabardzo nie podoba wykorzystanie człowieka,ale z drugiej strony co może taki Polak tam robić innego jak budowy itp. nie znając języka ani żadnej szkoły(oczywiście amerykańskiej ,bo nasza nic nie daje).Szkoda tylko tych ludzi co pokończyli studia w Polsce ,a tam kible czyszczą poco bylo się uczyć??.Pozdrawiam ...wybór należy do każdego z osobna.