Spółdzielnia mieszkaniowa Nadzieja źe traktuje lokatorów i robi co chce.

08.01.2018 12:37
IP: 95.49.18.245
1 wypowiedzi
Witam,
czy tylko ja odnoszę wrażenie, że spółdzielnia Nadzieja wraz ze swoim prezesem źle traktuje swoich spółdzielców, robi co chce i kiedy chce?
Oto lista zarzutów:
1. Pan zarządca Krajewski, który nie dokonuje napraw koniecznych w blokach np. przez 2 lata nie ma czasu naprawić cieknącego dachu ganku( swoją drogą jak ma to robić jak w godzinach pracy puka sobie prywatki) i w tym czasie ganek od środka staje się zniszczony i pojawia się w nim pleśń.
2. Utrudniony kontakt telefoniczny, odbiera Pani która nic nie wie i przełącza Cię po pokojach, do Pań które albo nie odbierają albo nie wiedzą o co chodzi.
3. Brak jakiejkolwiek możliwości rozmowy z prezesem a jak pójdzie się do spółdzielni to na dole zatrzymuje Cię Pani, która nic nie wie i nic nie może.
4. Brak informacji ile za co trzeba płacić, natomiast jeżeli są jakieś podwyżki to przykleją jakąś mało czytelną kartkę w gablotce i dalej nie wiadomo o co chodzi. Podczas gdy w innych spółdzielniach wysyłają bezpośrednio do każdego informacje ile dana osoba ma zapłacić i nie ma z tym problemów. W innych spółdzielniach ponadto każde mieszkanie ma swoje konto na którym można podejrzeć co i jak.
5. Bezprawne wkładanie do skrzynek wezwań do zapłaty w których straszą sądem i naliczają ci 8 złotych za wezwanie. W wezwaniach jedyna treść to, że trzeba zapłacić np. 300 zł a nie piszą ani za co ani dlaczego tylko, że trzeba. Gdy chcesz wyjaśnić sprawę nikt nic nie wie albo okazuje się, ze "nowa " księgowa się pomyliła.
6. Organizacja przestrzeni na nowym osiedlu, nie pilnowanie porządku i tego jak ludzie parkują.
7. BRAK ZGODY NA ZATRUDNIENIE PANI DO SPRZĄTANIA KLATEK i nie podanie przyczyny.

Pewnie zarzutów by się znalazło jeszcze więcej ale piszę tylko o tych, które najbardziej mnie wkurzają.....

08.01.2018 14:23
IP: 89.161.86.216
58 wypowiedzi
nowi deweloperzy naucza ich podejcia do lokatorow.tam jeszcze jest jak w poprzednim systemie nikt nic nie wie albo nie moze a przoduje w tym pewna pani M.
08.01.2018 15:17
IP: 95.49.15.62
27 wypowiedzi
Nadzieja ma taką samą przyszłość jak Dipol.. niestety
08.01.2018 17:08
IP: 89.161.85.227
507 wypowiedzi
Cytat z użytkownika "rob73" z dnia "08.01.2018
nowi deweloperzy naucza ich podejcia do lokatorow.tam jeszcze jest jak w poprzednim systemie nikt nic nie wie albo nie moze a przoduje w tym pewna pani M.
Lokator powinien się cieszyć, że ma mieszkanie i się nie odzywać. Jakość budowy bloków,Sposób administracji i obsługa zakrawa na kpinę.
Jeden człowiek który biega sprzątać lub odśnieżać z Raginisa na Puławskiego to trzeba być supermenem. Popadał śnieg a ludzie rano przewracają się na schodach bo supermen nie zdążył.Nie wspomnę o ciągle odpadających płytkach ze schodów które Rembud wymienia co 3 lata pewnie nie za darmo. Skończyły się czasu PRL-u a u nas bez zmian.Żenada.
08.01.2018 20:13
IP: 89.161.58.176
6 wypowiedzi
A co sie dziwic ze wszyscy maja gdzies robote jak kazdy to rodzina pana "prezesa"
08.01.2018 20:45
IP: 89.161.83.61
472 wypowiedzi
Mam pytanie do lokatorów którzy pozbyli się tych @#$#@#$ podzielników z kaloryfera. Czy zgodę ma wyrazić cała klatka,blok czy ja sam mogę zrezygnować w co raczej wątpie i jak na tym wychodzicie? Napomnę iż nie zależy mi na jakim kolwiek zwrocie za ogrzewanie, mało tego wole i nawet dopłacic obym miał ciepło w mieszkaniu. U mnie w pionie na 4 pietra grzeje tylko ja a w calej klatce może ze dwie rodziny. Sąsiedzi wolą chodzic w dresach i fufajkach by dostac 500zl zwrotu kosztem zagrzybienia i wyziebienia mieszkania. Żenada !
08.01.2018 21:47
IP: 89.74.211.69
540 wypowiedzi
Sprawdż koniecznie regulamin rozliczania ! Może się okazać ,że mają prawo obciążyć cię dużymi kosztami - znam taki przypadek. Moim zdaniem musi być ponad 50 % chętnych na pozbycie się tego bubla.Ludzie nie zdają sobie sprawy ,że odczyty i rozliczanie wykonywane są przez firmy zewnętrzne. Wilgoć i grzyb stoi u drzwi w przypadku" niby ogrzewania". Ty ogrzewasz sąsiadów a ludziska dostają zwroty.
08.01.2018 22:13
IP: 91.219.107.92
89 wypowiedzi
Cytat z użytkownika "msz888" z dnia "08.01.2018
Witam,
czy tylko ja odnoszę wrażenie, że spółdzielnia Nadzieja wraz ze swoim prezesem źle traktuje swoich spółdzielców, robi co chce i kiedy chce?
Oto lista zarzutów:
1. Pan zarządca Krajewski, który nie dokonuje napraw koniecznych w blokach np. przez 2 lata nie ma czasu naprawić cieknącego dachu ganku( swoją drogą jak ma to robić jak w godzinach pracy puka sobie prywatki) i w tym czasie ganek od środka staje się zniszczony i pojawia się w nim pleśń.
2. Utrudniony kontakt telefoniczny, odbiera Pani która nic nie wie i przełącza Cię po pokojach, do Pań które albo nie odbierają albo nie wiedzą o co chodzi.
3. Brak jakiejkolwiek możliwości rozmowy z prezesem a jak pójdzie się do spółdzielni to na dole zatrzymuje Cię Pani, która nic nie wie i nic nie może.
4. Brak informacji ile za co trzeba płacić, natomiast jeżeli są jakieś podwyżki to przykleją jakąś mało czytelną kartkę w gablotce i dalej nie wiadomo o co chodzi. Podczas gdy w innych spółdzielniach wysyłają bezpośrednio do każdego informacje ile dana osoba ma zapłacić i nie ma z tym problemów. W innych spółdzielniach ponadto każde mieszkanie ma swoje konto na którym można podejrzeć co i jak.
5. Bezprawne wkładanie do skrzynek wezwań do zapłaty w których straszą sądem i naliczają ci 8 złotych za wezwanie. W wezwaniach jedyna treść to, że trzeba zapłacić np. 300 zł a nie piszą ani za co ani dlaczego tylko, że trzeba. Gdy chcesz wyjaśnić sprawę nikt nic nie wie albo okazuje się, ze "nowa " księgowa się pomyliła.
6. Organizacja przestrzeni na nowym osiedlu, nie pilnowanie porządku i tego jak ludzie parkują.
7. BRAK ZGODY NA ZATRUDNIENIE PANI DO SPRZĄTANIA KLATEK i nie podanie przyczyny.

Pewnie zarzutów by się znalazło jeszcze więcej ale piszę tylko o tych, które najbardziej mnie wkurzają.....
Zgadzam się w z tobą!Pozatym chyba zatrudniają tam jakieś księgowe które nie wiedzą jak księgować opłacony czynsz.CO nie rusz jakieś pomyłki i niedomówienia.
08.01.2018 22:19
IP: 31.0.45.103
510 wypowiedzi
Weź i znajdź dobrą księgową.
Dobre księgowe już dawno na emeryturach...
10.01.2018 11:21
IP: 91.219.105.89
22 wypowiedzi
Bradzo Dobrze Komuna sie Skonczyła !!
11.01.2018 19:23
IP: 37.47.28.6
53 wypowiedzi
Popieram przedmówców.
1.brak podglądu online do stanu konta czynszowego oraz konkretnych opłat, tak jak jest to w cywilizowanych miastach i spółdzielniach.
2.rozliczenie wody raz w roku ?! Powinno być chociaż raz na kwartał.
3.podzielniki na kaloryferach
4.sprzątanie klatek schodowych-jedno wielkie nieporozumienie
11.01.2018 19:47
IP: 37.47.28.6
53 wypowiedzi
Popieram przedmówców.
1.brak podglądu online do stanu konta czynszowego oraz konkretnych opłat, tak jak jest to w cywilizowanych miastach i spółdzielniach.
2.rozliczenie wody raz w roku ?! Powinno być chociaż raz na kwartał.
3.podzielniki na kaloryferach
4.sprzątanie klatek schodowych-jedno wielkie nieporozumienie
12.01.2018 08:51
IP: 91.219.105.47
56 wypowiedzi
Ta spółdzielnia to istny kabaret (szczególnie dla osób mieszkających w innych spółdzielniach). Dzwonisz do spółdzielni, jeśli masz szczęście to odbiorą telefon, ale zaraz to szczęście już cię opuszcza. Chcesz zgłosić jakąś awarię to pani "śpiąca królewna" powie, że ona poda numer telefonu i żeby sobie tam dzwonić. Tylko dlaczego ja mam dzwonić po ludziach skoro płacę czynsz do spółdzielni i ich zasranym obowiązkiem jest przyjąć zgłoszenie. Ponadto rozmowa z prezesem to tak jakby do ściany mówił. Obiecuje, że zrobi to czy tamto a mija rok i palcem nic nie jest tknięte. Pozostali pracownicy z tego "gangu" tacy sami. A śpiąca królewna i jej koleżanka to już lepiej nie mówić. Jak chcesz żeby ci wyjaśniła skąd się wzięła taka kwota to tylko czerwona się zrobi i powietrze łapie. Nigdy nic nie wie i mowi, żeby przyjśc innego dnia. To co się dzieje w tej spóldzielni to woła o pomstę do nieba. Jednak trzeba mieć nadzieję, że może w końcu coś się zmieni. No i chyba trzeba zacząć chodzić na zebrania i walczyć o swoje, w końcu w grupie siła.
12.01.2018 09:51
IP: 89.161.86.216
58 wypowiedzi
szanowni lokatorzy S.M. Nadzieja zacznijcie chodzic na zebrania,wybierzcie swoich ludzi do zarzadu a wszystko zmieni sie jak za dotknieciem czarodziejskiej rozdzki.wasze zale i pretensje na forum to bicie piany ktore na tych ludziach zadnego wrazenia nie zrobi.w innym miescie po zmianie prezesa i zarzadu spoldzielnia w koncu byla dla ludzi a nie odwrotnie.
12.01.2018 16:21
IP: 89.161.59.251
1 wypowiedzi
walne dopiero w czerwcu a w międzyczasie możemy podyskutować o takich sprawach jak wcześniej,oraz o:
1) bardzo słabym zagospodarowaniu niewielkich terenów zielonych.
2) Złym sprzątaniu,gdy raz zwróciłem uwagę sprzątającemu
usłyszałem odpowiedż że sprzątanie na Raginisa jest sprawą
ważniejszą.
3)Mimo zgłoszenia nieusuwaniu usterek (odpadające płytki
zacieki itp,itd)
4)Nieuprzejmości pracowników