Polska wieś nie wie, co ją czeka. PiS uchwalił ustawę, która mocno uderza w rolników

13.12.2017 10:44
IP: 91.228.198.238
26 wypowiedzi
będzie lepiej ??? bo drożej

„Nie było w historii Polski drugiej takiej ustawy, która gwarantowałaby jednemu sektorowi transfer kilkudziesięciu miliardów złotych. A właśnie uchwalona przez Sejm w ubiegły piątek ustawa o „rynku mocy” przewiduje, że od 2021 r. mamy dopłacać w rachunkach za prąd na ową moc. To nic innego jak subsydia dla energetyki potrzebne do budowy nowych elektrowni...”

http://wyborcza.pl/7,155287,22767483,polska-wies-nie-wie-co-ja-czeka-pis-uchwalil-ustawe-ktora.html?disableRedirects=true

13.12.2017 12:56
IP: 89.161.86.10
5732 wypowiedzi
Dobrze jest,będzie podatek na elektrownie,bedzie podatek dla kopalni na dobry wegiel,bedzie podatek od deszczu jak jest teren zabudowany,podatek od samochodów pow. 10 lat,podatek od każdego psa który będzie musiał mieć kolczyk jak na razie nie będzie podatku od kotów i od korzystania ze słonca.Jest dobra zmiana.Zapomieli o marketach,o frankowiczach,o płacy minimalnej,o wolnych niedzielach,o umowach smieciowych no i o niesprowadzeniu tupolewa ze Smoleńska.
13.12.2017 23:27
IP: 46.113.8.144
9021 wypowiedzi
genek psów się nie kolczykuje tylko tatuuje lub czipuje
14.12.2017 07:18
IP: 31.41.27.186
84 wypowiedzi
Cytat z użytkownika "iustitia" z dnia "13.12.2017
będzie lepiej ??? bo drożej

„Nie było w historii Polski drugiej takiej ustawy, która gwarantowałaby jednemu sektorowi transfer kilkudziesięciu miliardów złotych. A właśnie uchwalona przez Sejm w ubiegły piątek ustawa o „rynku mocy” przewiduje, że od 2021 r. mamy dopłacać w rachunkach za prąd na ową moc. To nic innego jak subsydia dla energetyki potrzebne do budowy nowych elektrowni...”

http://wyborcza.pl/7,155287,22767483,polska-wies-nie-wie-co-ja-czeka-pis-uchwalil-ustawe-ktora.html?disableRedirects=true

Poprzedni minister to dopiero dbał o rolników.

"Minister rolnictwa musiał przepraszać rolników za ostry język. Marek Sawicki nazwał "frajerami" tych, którzy sprzedają jabłka do skupu po 12 groszy za kilogram."
14.12.2017 14:46
5732 wypowiedzi
[cite user="terminator" date="14.12.2017 07:18"]

"Minister rolnictwa musiał przepraszać rolników za ostry język. Marek Sawicki nazwał "frajerami" tych, którzy sprzedają jabłka do skupu po 12 groszy za kilogram."[/cite

A czy nie uważasz ,że słusznie Sawiki tak nazwał sadowników ?Tylko frajer będzie zrywał jabłka,potem załadowywał,potem wiózł i znów rozładowywał na skupie i szedł na koniec do banku aby za 100 kg jabłek w końcu otrzymywać 12 zł.Widzę,ze oboje z towarzyszem xyz jednakowo myślicie.Tak myslą jedynie działacze PSL
14.12.2017 18:08
IP: 31.41.25.22
84 wypowiedzi
Cytat z użytkownika "Kaczyński" z dnia "14.12.2017
[cite user="terminator" date="14.12.2017 07:18"]

"Minister rolnictwa musiał przepraszać rolników za ostry język. Marek Sawicki nazwał "frajerami" tych, którzy sprzedają jabłka do skupu po 12 groszy za kilogram."[/cite

A czy nie uważasz ,że słusznie Sawiki tak nazwał sadowników ?Tylko frajer będzie zrywał jabłka,potem załadowywał,potem wiózł i znów rozładowywał na skupie i szedł na koniec do banku aby za 100 kg jabłek w końcu otrzymywać 12 zł.Widzę,ze oboje z towarzyszem xyz jednakowo myślicie.Tak myslą jedynie działacze PSL

Zapewniam ze nie myślę jak działacze PSL bo do nich nie należę więc tym bardziej nie wiem jak myślą, natomiast wiem że najłatwiej jest powiedzieć że nic nie da się zrobić, że nie opłaca się zrywać jabłek kto zrywa to frajer, to niech wiszą i gniją.

Minister jest od tego żeby oto zadbał, zapewnił zbyt ma do dyspozycji narzędzia są programy szkolne, inne rynki zbytu....i co ?
"kto zrywa ten frajer"

Pis pokazał ze można i pomimo embarga od strony Rosji

" W tym roku na rynki zagraniczne trafi ponad 1 mln ton polskich jabłek "

" Przed nałożeniem przez Rosję embarga na jabłka z Polski tamtejszy rynek odpowiadał za ponad 50 proc. całego eksportu tych owoców. Trafiała tam jedna piąta polskiej produkcji. Ponieważ ubiegłoroczne zbiory były rekordowe, a krajowy rynek jest nasycony, sadownicy zmuszeni byli szukać nowych kierunków eksportu. Duży potencjał ma Azja i rynek chiński, który otworzył się przed nami pod koniec ubiegłego roku. "

" - Struktura eksportu polskich jabłek zmienia się bardzo dynamicznie. Sprzedajemy jabłka do krajów, o których jeszcze kilka lat wcześniej nawet byśmy nie pomyśleli. Wynika to z faktu, że jesteśmy coraz lepiej przygotowani do obsługi nowych, bardziej wymagających rynków i dzięki temu możemy odpowiadać na zapotrzebowanie zagranicznych klientów - mówi agencji informacyjnej Newseria Biznes Waldemar Żółcik, prezes Stowarzyszenia Polskich Dystrybutorów Owoców i Warzyw „Unia Owocowa”.

Produkcja jabłek w Polsce szybko rośnie. Zgodnie z szacunkami GUS ubiegłoroczne zbiory były rekordowe i sięgnęły 3,6 mln ton (wzrost o 14 proc.), natomiast sadownicy szacują, że ten wynik był jeszcze lepszy i przekroczył 4 mln ton. To plasuje Polskę na pierwszym miejscu w UE oraz w ścisłej czołówce największych na świecie wytwórców. Eksperci rynków rolnych zgodnie prognozują, że produkcja jabłek w kolejnych latach będzie coraz wyższa. "

Coś jeszcze na temat obecnych ministrów odpowiedzialnych za gospodarkę ?

Mogę dyskutować w każdej dziedzinie na temat osiągnięć byłego i obecnego rządu.
15.12.2017 12:13
5732 wypowiedzi
[cite user="terminator" date="14.12.2017 "

[/cite

Wydaje mi się ze dyskutować na forum nie ma sensu,bo co ma PiS do sprzedaży i produkcji jabłek,a taki minister rolnictwa jak Pan Jurgiel niewiele ma do powiedzenia zarówno na rynkach polskich jak i zagranicznych.Jak wierzysz ,że to rząd polski sprawił sprzedaż jabłek na inne rynki,to gratuluję takiego rozumowania.Rzad swoja polityka zagraniczna może tylko pogorszyć wypracowana wspólprace handlowa.Tylko komuna wskazywała gdzie polski przedsiebiorca mógł sprzedawać swój produkt,ale tak było w XX wieku.O osiagnieciach można mówic po kilku latach. Polskie rządy nie potrafiły nadal opodatkować zagranicznych marketów,nie potrafiły sprowadzić wraka ze Smoleńska,nie potrafią zlikwidować kolejek do lekarza,nie potrafią inflacji zatrzymać,ale potrafia nakładac nowe podatki,dbac o swoich,sprawiedliwie obsadzać stołki,rozbudowywac biurokrację,tworzyc absurdalne przepisy i obiecywać ciemnemu ludowi ciagła poprawę. Tak robili i robia wszystkie rzady po 2000 roku i narzekają na poprzedników.Teraz masz niezależna telewizję narodową i połykasz jak bocian co w niej nadaja.Teraz w końcu nie wiesz czy podłożyli ta bombe w Warszawie,czy w Moskwie,czy ja podłożył Putin,czy też Tusk,ale możesz wierzyć co mowi Macierewicz po doświadczeniach pekajacych parówek,czy tez puszek cocacoli.Polak madry po fakcie.
15.12.2017 12:37
IP: 5.172.255.7
268 wypowiedzi
Po prostu jabłka w tym roku dosyć słabo obrodziły i problem chwilowo sam się rozwiązał,bo nie bardzo jest co eksportować.
15.12.2017 12:47
IP: 31.41.27.75
84 wypowiedzi
Cytat z użytkownika "Kaczyński" z dnia "15.12.2017

[/cite

Wydaje mi się ze dyskutować na forum nie ma sensu,bo co ma PiS do sprzedaży i produkcji jabłek,a taki minister rolnictwa jak Pan Jurgiel niewiele ma do powiedzenia zarówno na rynkach polskich jak i zagranicznych.Jak wierzysz ,że to rząd polski sprawił sprzedaż jabłek na inne rynki,to gratuluję takiego rozumowania.Rzad swoja polityka zagraniczna może tylko pogorszyć wypracowana wspólprace handlowa.Tylko komuna wskazywała gdzie polski przedsiebiorca mógł sprzedawać swój produkt,ale tak było w XX wieku.O osiagnieciach można mówic po kilku latach. Polski rząd nie potrafi nadal opodatkować zagranicznych marketów,nie potrafi sprowadzić wraka ze Smoleńska,nie potrafi zlikwidować kolejek do lekarza,nie potrafi inflacji zatrzymać,ale potrafi nakładac nowe podatki,dbac o swoich,sprawiedliwie obsadzać k

Ale potrafi za to poprawić ściągalność podatku VAT, odzyskać zrepolonizować Banki, dobrze zarządzać spółkami skarbu państwa LOT które zaczęły przynosić zyski, dbać o najbiedniejszych program 500+, odbudować Polskie stocznie i górnictwo, natomiast jeżeli Twoim zdaniem nie odpowiada za dobrą jak nigdy sprzedaż np.jabłek to widocznie nie odpowiada za kolejki do lekarza, które zawsze były i będą niezależnie kto rządzi...
15.12.2017 12:53
IP: 91.228.198.238
26 wypowiedzi
Cytat z użytkownika "terminator" z dnia "14.12.2017

Zapewniam ze nie myślę jak działacze PSL bo do nich nie należę więc tym bardziej nie wiem jak myślą, natomiast wiem że najłatwiej jest powiedzieć że nic nie da się zrobić, że nie opłaca się zrywać jabłek kto zrywa to frajer, to niech wiszą i gniją.

Minister jest od tego żeby oto zadbał, zapewnił zbyt ma do dyspozycji narzędzia są programy szkolne, inne rynki zbytu....i co ?
"kto zrywa ten frajer"

Pis pokazał ze można i pomimo embarga od strony Rosji

" W tym roku na rynki zagraniczne trafi ponad 1 mln ton polskich jabłek "

" Przed nałożeniem przez Rosję embarga na jabłka z Polski tamtejszy rynek odpowiadał za ponad 50 proc. całego eksportu tych owoców. Trafiała tam jedna piąta polskiej produkcji. Ponieważ ubiegłoroczne zbiory były rekordowe, a krajowy rynek jest nasycony, sadownicy zmuszeni byli szukać nowych kierunków eksportu. Duży potencjał ma Azja i rynek chiński, który otworzył się przed nami pod koniec ubiegłego roku. "

" - Struktura eksportu polskich jabłek zmienia się bardzo dynamicznie. Sprzedajemy jabłka do krajów, o których jeszcze kilka lat wcześniej nawet byśmy nie pomyśleli. Wynika to z faktu, że jesteśmy coraz lepiej przygotowani do obsługi nowych, bardziej wymagających rynków i dzięki temu możemy odpowiadać na zapotrzebowanie zagranicznych klientów - mówi agencji informacyjnej Newseria Biznes Waldemar Żółcik, prezes Stowarzyszenia Polskich Dystrybutorów Owoców i Warzyw „Unia Owocowa”.

Produkcja jabłek w Polsce szybko rośnie. Zgodnie z szacunkami GUS ubiegłoroczne zbiory były rekordowe i sięgnęły 3,6 mln ton (wzrost o 14 proc.), natomiast sadownicy szacują, że ten wynik był jeszcze lepszy i przekroczył 4 mln ton. To plasuje Polskę na pierwszym miejscu w UE oraz w ścisłej czołówce największych na świecie wytwórców. Eksperci rynków rolnych zgodnie prognozują, że produkcja jabłek w kolejnych latach będzie coraz wyższa. "

jak piss przejmował władzę w sejmie to sytuacja gospodarcza Polski była ich zdaniem tragiczna
po roku była wspaniała, a teraz jest jeszcze lepsza
wniosek błędny, że to rząd spowodował polepszenie
Im dalej polityce od gospodarki tym, lepiej dla gospodarki
Dłubanie w nosie tego czy innego ministra popyt na jabłka i zdolności producentów i przetwórców nie polepszy - ale pogorszyć może - zobrzydzać konsumentowi apetyt
15.12.2017 13:04
5732 wypowiedzi
Cytat z użytkownika "terminator" z dnia "15.12.2017

Ale potrafi za to poprawić ściągalność podatku VAT, odzyskać zrepolonizować Banki, dobrze zarządzać spółkami skarbu państwa LOT które zaczęły przynosić zyski, dbać o najbiedniejszych program 500+, odbudować Polskie stocznie i górnictwo, natomiast jeżeli Twoim zdaniem nie odpowiada za dobrą jak nigdy sprzedaż np.jabłek to widocznie nie odpowiada za kolejki do lekarza, które zawsze były i będą niezależnie kto rządzi...
Tak to prawda,że potrafi sciagac podatki i najwierniejszym dał 500 + ale sobie jak teraz po 38 000 nagrody . a do kopalni będziesz dopłacał przy kupnie każdej tony wegla,Za komuny kolejek do lekarza nie było,lekarz przyjmowal do ostatniego klienta,a teraz jak nie masz mamony to możesz nawet umrzec pod szpitalem.Teraz zapłasisz za stary samochód,podatek od deszczu,psa ,a każdego zwierzaka zarejestrujesz.Poczekaj za moment będziesz miał podatek od wartości domu,działki mieszkania.Przez ostatnie lata inflacja kręciła się wokół zera,teraz zbliża się do trzech,oby tylko tyle,a oprocentowanie w bankach spadło do 1 %.Rzad banków,stoczni nie buduje,jak nie będzie przeszkadzał to one się same odbudują,bo nie będą państwowe.Tylko za Komuny mielismy wszystko państwowe,a tego niewielu Polaków oczekuje.Juz zaczynają wieszać portrety żyjących,przeczytaj w kościele na Ślasku.Historia w Polsce zmieniała się co 50 lat,tak ze masz jeszcze 30 lat przed sobą oczekiwanych zmian.
15.12.2017 15:05
9021 wypowiedzi
Cytat z użytkownika "Kaczyński" z dnia "15.12.2017

[/cite

Wydaje mi się ze dyskutować na forum nie ma sensu,bo co ma PiS do sprzedaży i produkcji jabłek,a taki minister rolnictwa jak Pan Jurgiel niewiele ma do powiedzenia zarówno na rynkach polskich jak i zagranicznych.Jak wierzysz ,że to rząd polski sprawił sprzedaż jabłek na inne rynki,to gratuluję takiego rozumowania.Rzad swoja polityka zagraniczna może tylko pogorszyć wypracowana wspólprace handlowa.Tylko komuna wskazywała gdzie polski przedsiebiorca mógł sprzedawać swój produkt,ale tak było w XX wieku.O osiagnieciach można mówic po kilku latach. Polskie rządy nie potrafiły nadal opodatkować zagranicznych marketów,nie potrafiły sprowadzić wraka ze Smoleńska,nie potrafią zlikwidować kolejek do lekarza,nie potrafią inflacji zatrzymać,ale potrafia nakładac nowe podatki,dbac o swoich,sprawiedliwie obsadzać stołki,rozbudowywac biurokrację,tworzyc absurdalne przepisy i obiecywać ciemnemu ludowi ciagła poprawę. Tak robili i robia wszystkie rzady po 2000 roku i narzekają na poprzedników.Teraz masz niezależna telewizję narodową i połykasz jak bocian co w niej nadaja.Teraz w końcu nie wiesz czy podłożyli ta bombe w Warszawie,czy w Moskwie,czy ja podłożył Putin,czy też Tusk,ale możesz wierzyć co mowi Macierewicz po doświadczeniach pekajacych parówek,czy tez puszek cocacoli.Polak madry po fakcie.

ty genek jakiś jesteś zakręcony
sam beczałeś że rząd chce opodatkować markiety a teraz płaczesz że nie opodatkowali

po takich indywidualnościach jak Tusk czy Kopacz trudno posprzątać
05.01.2018 09:07
IP: 95.49.90.91
188 wypowiedzi
masz rację panie nie ma mocnuych
Posprzątać po Jarku będzi trudno w krótkim czasie. Ale jego czas minie, ma swoje lata. A młode pokolenie pójdzie swoją drogą. Moje pokolenie zrobił to prawie 40 lat temu. Nowa odmiena komuny nie przedtrzyma czasu.
05.01.2018 11:59
9021 wypowiedzi
ale jeszcze powarkuje jak Tuski, Timermansy czy Junkiery chociaż ten ostatni ciągle nawalony
05.01.2018 13:13
IP: 95.49.90.91
188 wypowiedzi
wiem za co odpowiada chromozon Z. Wieści nie sa najlepsze.