Ile jeszcze będą nas doić

11.01.2018 23:44
IP: 195.242.64.215
4058 wypowiedzi
Hola,hola,tez nie jest tak do końca jak czytam.TO JEST FIRMA Samofinansująca.TO NIE Z PODATKÓW JEST UTRZYMYWANA,A Z ZYSKÓW

Hola,hola jak czytam w aktualnościach z dn.11 stycznia,to P.radna była zle poinformowana i oparła się na naszych zambrowskich plotkach.S-ka nie jest utrzymywana z naszych podatków,a z tego co z nas wydoi. Czy doi dużo ? w porównaniu do innych mniej,ale mogłaby doić jeszcze mniej pod warunkiem że przestanie się rozwijać i unowocześniać.Na całym cywilizowanym świecie na śmieciach się zarabia i nie trzeba się oszukiwać taka jest rola naszej spółki.Spólka płaci podatki do kasy miejskiej z której to P,Radna otrzymuje co miesiąc pensyjkę.Co do tych wyjazdów zagranicznych,wielu nie zna dzisiejszych uwarunkowań.to sprzedający urządzenia i maszyny dziś sponsorują takie wycieczki,szkolenia,aby wprowadzać nowoczesne technologie.Mlekowita nie ma miesiąca aby jej przedstawiciel nie był poza granicami kraju i zagraniczniacy w mlekowicie. To nie lata 90-te XX w.Warto zapoznać się z odpowiedzią MPGK w Aktualnościach dzisiejszych i wyciągnąć wnioski.

12.01.2018 07:59
IP: 91.219.104.146
190 wypowiedzi
Tak ma pan rację,żele się wyraziłam. Z zysków, ale te zyski są od nas ściągane. A biedny człowiek nie ma nic do powiedzenia, płacz i płać. Czy tak nie jest ?
12.01.2018 10:21
4058 wypowiedzi
Cytat z użytkownika "1000" z dnia "12.01.2018
Tak ma pan rację,żele się wyraziłam. Z zysków, ale te zyski są od nas ściągane. A biedny człowiek nie ma nic do powiedzenia, płacz i płać. Czy tak nie jest ?
Tak ma P.rację,ale brak jest konkurencji.Dlaczego przywożą smieci z Ostrowi Łomży a nawet B=stoku,bo maja taniej jak na swoich wysypiskach.Jak nie ma konkurencji to każda firma doi ile się da,aby mieć największe zyski. Tak funkcjonuje gospodarka kapitalistyczna.Gospodarka socjalistyczna jest jeszcze na Kubie i po części w Chinach. Jeden dolar za jeden dzień roboty,a za jeden dolar pięć bochenków chleba. Rządz i dziel.
12.01.2018 10:21
4058 wypowiedzi
Cytat z użytkownika "1000" z dnia "12.01.2018
Tak ma P.rację,ale brak jest konkurencji.Dlaczego przywożą smieci z Ostrowi Łomży a nawet B=stoku,bo maja taniej jak na swoich wysypiskach.Jak nie ma konkurencji to każda firma doi ile się da,aby mieć największe zyski. Tak funkcjonuje gospodarka kapitalistyczna.Gospodarka socjalistyczna jest jeszcze na Kubie i po części w Chinach. Jeden dolar za jeden dzień roboty,a za jeden dolar pięć bochenków chleba. Rządz i dziel.Tak funkcjonuje kapitalizm,Chociaż Jarosław Wielki powoli przywraca teorie leninowskie. Propaganda działa już w 100%.Sądy też,wybory wkrótce,władzy zdobytej też się nie oddaje a ministrowi lecą z nieba konfetti,premiera przywożą do obory z bydłem,jest coraz ładniej. Obiecanki,cacanki a mądralom......stoi.......
widmo awansu.
12.01.2018 19:17
IP: 100.1.223.31
55 wypowiedzi
W odpowiedzi na interpelacje, wladze PGK informuja, ze z formalnego punktu widzenia moglyby odmowic Pani radnej wyjasnien i odpowiedzi. Chodzi o to,ze PGK to spolka prawa handlowego i nie musi sie wszystkim tlumaczyc. Wladze PGK jednak przemogly sie i odpowiedz przyslaly. Szkoda tylko, ze odpowiedz jest niepelna. Nie podano kosztow wyjazdow zagranicznych. Juz wiemy, ze wiekszosc kosztow poniesli sponsorzy, ktorym zalezalo na sprzedazy swoich produktow. Ale pozostale koszty ponioslo PGK. Jakie to byly koszty?. Zaden radny na XXXIV sesji Rady Miasta Zambrow braku tego nie zauwazyl. Pani radnej to mozna wybaczyc, bo zostala osaczona przez pozostalych i prezesa. Chcialbym poinformowac, ze ida dla Pani radnej lepsze czasy. Na korytach sejmowych mowi sie o uchwaleniu przepisow nakladajacych na wlascicieli takich spolek jak PGK, zmiane ich w panstwowe lub samorzadowe osoby prawne. Przyczyna?, spolki prawa handlowego zaslaniaja sie tajemnica handlowa zawierajac rozne dziwne umowy. Za takimi zmianami przemawia zasada przejrzystosci.
12.01.2018 20:48
IP: 91.219.105.93
535 wypowiedzi
A odpowiedzi na pytanie nie ma
13.01.2018 08:58
IP: 31.0.82.0
510 wypowiedzi
Trochę dziwnie to pismo napisane.
Przeciętny czytelnik, taki jak ja, po jego przeczytaniu tak naprawdę niewiele się dowiedział. Nie rozumiem kto te delegacje WSZYSTKICH PRACOWNIKÓW sponsoruje (bo jeździ nie tylko prezes). Czy jeżdżą w ramach urlopu wypoczynkowego, czy w ramach płatnej delegacji (wynagrodzenie za pracę plus diety). Co z tym służbowym samochodem. Czy za jego używanie płacone są stosowne podatki. W końcu też nie wiem czy spółka jest państwowa czy prywatna. Są zyski, i to tylko dobra wola że prezes przekazuje je na dietę radnej? O co chodzi???
Bardzo dobrze, że temat został wywołany. Liczę, że dowiemy się czy w publicznych czy jak zwał państwowych czy samorządowych instytucjach są przestrzegane przepisy i czy są te firmy w przejrzysty sposób prowadzone.
Podsumowując-czy opłaty za śmieci, w związku z tym iż na naszym terenie są utylizowane odpady z innych miast, moga byc dla mieszkancow Zambrowa niższe? W końcu to na naszych terenach jest smród i brud z tym związany.
I ile kosztuje administrowanie śmieciami- ile w naszym "ratuszu" osób zajmuje się tą tematyką.
No i jak na końcu stwierdzają forumowicze- ja również nie jestem związany z którąkolwiek ze stron. Nawet nie wiem jak radna Chętnik czy rzeczony Prezes wyglądają.
18.01.2018 22:38
IP: 91.219.104.146
190 wypowiedzi
Tak Pani Aniu i jeszcze raz sprawdza się powiedzenie, jakieś wlazła między wrony trzeba krakać jak oni, bo inaczej oni Cię zakraczą.