Do kierowców z ul. PJP II 26

12.11.2017 18:26
IP: 217.96.224.224
87 wypowiedzi
Cytat z użytkownika "markiza" z dnia "12.11.2017

Moje korzenie z miasta i nie życzę sobie aby wiocha moje miasto zanieczyszczała, a jak nabrudzi, to niech sprząta! O zabolało?! Naucz się czytać ze zrozumieniem! Pisałam o cwaniaczkach, którzy mają dom w mieście ale nie parkują u siebie na podwórku, tylko na parkingu spółdzielni, za który płacą lokatorzy! A śmieci przywożone przez wioskowe hrabstwo do śmietników?! A pieski wyrzucane z aut przyjeżdżających do miasta, kulturalnych hrabiów wioskowych, to co?

12.11.2017 18:43
IP: 89.161.104.238
6 wypowiedzi
Dwa tygodnie temu na tym właśnie chodniku (drodze przeciwpożarowej) spacerowała sobie dziewczyna z dzieckiem w wózku i oczywiście Pan sobie jechał chodnikiem. Dziewczyna z wózkiem musiała zejść na trawnik bo przecież Pan jedzie. Ruch na tym chodniku jak na Marszałkowskiej.
12.11.2017 18:51
IP: 217.96.224.224
87 wypowiedzi
Cytat z użytkownika "markiza" z dnia "12.11.2017

Moje korzenie z miasta i nie życzę sobie aby wiocha moje miasto zanieczyszczała, a jak nabrudzi, to niech sprząta! O zabolało?! Naucz się czytać ze zrozumieniem! Pisałam o cwaniaczkach, którzy mają dom w mieście ale nie parkują u siebie na podwórku, tylko na parkingu spółdzielni, za który płacą lokatorzy! A śmieci przywożone przez wioskowe hrabstwo do śmietników?! A pieski wyrzucane z aut przyjeżdżających do miasta, kulturalnych hrabiów wioskowych, to co?
Jak byś była z miasta to Byś tak na wieś nie s...a .A jeżeli chodzi Ci o pieski ,kotki,inne brudy to ja widzę, jak ktoś jedzie samochodem psełdo mieszczuch i fru do rowu.Ze wsi są odbierane nieczystości , a wiejskie mieszczuchy sr..ą na forum
pozd.Sz .PANIĄ

12.11.2017 21:06
IP: 89.161.102.161
962 wypowiedzi
Cytat z użytkownika "Posejdon16mx" z dnia "12.11.2017
Jak byś była z miasta to Byś tak na wieś nie s...a .A jeżeli chodzi Ci o pieski ,kotki,inne brudy to ja widzę, jak ktoś jedzie samochodem psełdo mieszczuch i fru do rowu.Ze wsi są odbierane nieczystości , a wiejskie mieszczuchy sr..ą na forum
pozd.Sz .PANIĄ

Pozdrawiam również!

13.11.2017 17:11
IP: 89.161.104.238
6 wypowiedzi
Dziś: 6:02, 6:09, 6:31, 6:53, 7:03, 8:11, 9:37, 10:15, 11:10, 12:12, 12:54, 13:14, 14:17, 15:29, 16:01, 16:19, 16:45. Wszystkie zdjecia już tradycyjnie wysłane na Policję.
13.11.2017 18:19
IP: 46.134.64.133
1190 wypowiedzi
Od 6 rano czatowac z aparatem, no chory człowiek. Nie zdziw sie kapusiu, jak ktoregos dnia bedziesz cykał fotki patrzac podbitymi oczami hehehe
13.11.2017 21:34
IP: 89.161.82.190
4 wypowiedzi
Nie ośmieszaj się z tymi zdjęciami, bo chyba nie wiesz co oznacza ta tablica informacyjna. Nie jest to znak drogowy, ujęty w katalogu, za który można dostać mandat. Ta droga ma być przejezdna dla służb ratunkowych, nie można na niej parkować i zastawiać( w tym przypadku możemy zostać ukarani). Z twojego myślenia to powinnaś robić zdjęcia także pieszym, którzy tą drogą chodzą i też wysyłać na Komendę, bo przecież pieszy powinien chodzić chodnikiem a nie drogą-Drogą pożarową. Nie ma na niej Znaku zakazu wjazdu ani Znaku droga zamknięta.
13.11.2017 22:58
IP: 31.175.199.100
8639 wypowiedzi
teren osiedla to nie droga publiczna więc i znaki drogowe mają charakter informacyjny
14.11.2017 06:53
IP: 5.172.234.105
718 wypowiedzi
Cytat z użytkownika "xyz" z dnia "13.11.2017
teren osiedla to nie droga publiczna więc i znaki drogowe mają charakter informacyjny

Szanowny Panie jest Pan w błędzie. Nie pamiętam kiedy ale zmieniły się przepisy odnośnie dróg osiedlowych i terenów prywatnych( np. stacje benzynowe) Znaki drogowe są informacyjne ale są i takie które bezwzględnie należy przestrzegać (np. zakaz wjazdu, zakaz parkowania itd.) Natomiast chodnik może być również drogą pożarową i jak sama nazwa wskazuje mogą po niej przejechać konkretne służby: straż pożarna, pogotowie, policja itd. Że pisze informacja, że jest to droga pożarowa to nie świadcz to o tym, że ma po niej jeździć każdy kto chce a tym bardziej, że na tą drogę został wyznaczony chodnik. A za jeżdżenie po drodze nie przeznaczonej do ruchu pojazdów też jest mandat.
14.11.2017 08:58
8639 wypowiedzi
prawo o ruchu drogowym obowiązuje tylko i wyłącznie na drogach publicznych a drogi

a chodnikami nawet jeździ policja
14.11.2017 15:48
IP: 5.172.235.16
718 wypowiedzi
Cytat z użytkownika "xyz" z dnia "14.11.2017
prawo o ruchu drogowym obowiązuje tylko i wyłącznie na drogach publicznych a drogi

a chodnikami nawet jeździ policja

Wystarczy, że na osiedlu stoi znak drogowy D-52 -Zgodnie z kodeksem drogowym, strefa ruchu to „obszar obejmujący co najmniej jedną drogę wewnętrzną, na który wjazdy i wyjazdy oznaczone są odpowiednimi znakami drogowymi”. Decyzję o oznaczeniu drogi wewnętrznej znakiem „strefa ruchu” podejmuje jej zarządca. Co ważne, na obszarze strefy ruchu przepisy ruchu drogowego mają zastosowanie w takim samym zakresie jak na drogach publicznych. W praktyce oznacza to, że kierowcy poruszający się po drogach wewnętrznych oznaczonych znakiem „strefa ruchu” będą odpowiadać – tak samo jak na drogach publicznych – za np. jazdę bez pasów bezpieczeństwa czy nieprzepisowe parkowanie, a policja może interweniować podczas patrolu bez uzyskania zgody od właściciela drogi.
14.11.2017 18:02
IP: 79.184.244.94
115 wypowiedzi
"Chamstwo bedzie nagradzane mandatami znajdującymi się w skrzynce pocztowej."

Hehe, ten cytat jest najlepszy, mandat w skrzynce pocztowej, czyli policja będzie chodziła po klatkach i podrzucała mandaty do skrzynek?
Jest takie powiedzenie, że trzeba mieć na czym czapkę nosić, obawiam się że będziesz marzł/marzła zimą.

Obawiam się że robisz z siebie błazna, dawno tam nie byłem i nie wiem jakie tam są znaki, obejrzałem google street view i niewiele zobaczyłem poza znakami poziomymi wyznaczającymi miejsca parkingowe i tabliczkę (nie znak drogowy) droga pożarowa.

Poczytaj o różnicach między strefą ruchu/strefą zamieszkania/drogą wewnętrzną a potem przyjdź tutaj i naucz nas czegoś, nie zapomnij napisać jak się zakończyły ww. sprawy.

14.11.2017 19:46
8639 wypowiedzi
Cytat z użytkownika "zibi" z dnia "14.11.2017

Wystarczy, że na osiedlu stoi znak drogowy D-52 -Zgodnie z kodeksem drogowym, strefa ruchu to „obszar obejmujący co najmniej jedną drogę wewnętrzną, na który wjazdy i wyjazdy oznaczone są odpowiednimi znakami drogowymi”. Decyzję o oznaczeniu drogi wewnętrznej znakiem „strefa ruchu” podejmuje jej zarządca. Co ważne, na obszarze strefy ruchu przepisy ruchu drogowego mają zastosowanie w takim samym zakresie jak na drogach publicznych. W praktyce oznacza to, że kierowcy poruszający się po drogach wewnętrznych oznaczonych znakiem „strefa ruchu” będą odpowiadać – tak samo jak na drogach publicznych – za np. jazdę bez pasów bezpieczeństwa czy nieprzepisowe parkowanie, a policja może interweniować podczas patrolu bez uzyskania zgody od właściciela drogi.

teren osiedla nie jest terenem drogą publiczną, na terenie prywatnym jakim jest osiedle nie obowiązuje kodeka drogowy możesz se jeździć nawet bez pasów , a tzw policja bez podstawy prawnej nawet nie ma prawa wjechać, oczywiście administracja ma prawo stawiać znaki podobne jak na terenach publicznych
14.11.2017 19:54
IP: 89.161.102.8
825 wypowiedzi
to skoro mamy takich speców, to ja mam istotne pytanie
blok 20 na ulicy Papieża Jana Pawła II
wjazd z ulicy asfalt, pętla w szczycie bolku asfalt, a przed blokiem mamy kostkę, to jest chodnik czy droga? jest tez parking, jeśli ktoś stwierdzi że droga to co z mieszkańcami bloku którzy wychodza prosto na drogę?
jeśli chodnik to czemu jeżdżą po niej samochody? dalej blok 16 przed nim też ten sam chodnik/droga z kostki, można tam wjechać czy nie można? i dalej 12
dalej blok 18 przed nim też kostka i dalej aż do bloku w który była biblioteka.
w szczycie 20 parking z kostki który kończy sie wyjazdem na asfalt, łądnie że stoi tam znak ustąp pierwszeństwa, szkoda że z drugiej strony nie ma znaku informującego kto ma pierwszeństwo, co czasem rodzi dziwne sytuacje
i na koniec wisienka, wyjazd na ulice Papieża Jana Pawła II między blokami 20 i 22, oznaczony jako droga jednokierunkowa i gwiazdy które nie wiedzą jak z takiego wyjazdu korzystać, czyli, w prawo od prawej krawędzi, w lewo od lewej krawędzi, nie od osi jezdni, co też czasem stwarza ciekawe sytuacje w postaci dwóch aut stojących obok siebie z włączonym lewym kierunkiem. tu to już bardziej nieznajomość przepisów, a mnie bardziej ciekawi chodniko droga przed 20
dawniej nie widziałem problemu kiedy stał znak oznaczający strefę zamieszkałą, wtedy dopuszczalne było poruszanie się po chodniku samochodów z uwzględnieniem pierwszeństwa pieszych, w chwili obecnej to ja nie wiem kto ważniejszy
14.11.2017 23:51
IP: 94.254.145.212
92 wypowiedzi
Nie dość ze robią zdjęcia to i naklejki debile nalepiają. Wracając w nocy do domu parkuje gdzie wolne miejsce a to ze ktoś krzywo stoi to i ja się muszę do niego dostosować i krzywo ustać żeby gdzie kolwiek się wcisnąć. A później robią zdjęcia ze zajmuje 2 miejsca albo naklejki przylepiają.