Dlaczego Kościół w Zambrowie angażuje się w politykę i wspiera radnych z PISU!!! Czy nie powinien być apolityczny?

09.02.2017 22:02
IP: 89.161.83.221
648 wypowiedzi
W ostatnim czasie zostałam poinformowana przez znajomych, że radni PIS(Michał Selerowski,Edyta Marchelska, Anna Chętnik,Waldemar Gniazdowski) czytają od niedawna Słowo Boże w zambrowskich Kościołach? Dlaczego księża angażują się w polityke i pozwalają na takie rzeczy? Czy taka jest ich misja? Bo myślę, że chyba nie!!!Uważam, że powinni uczyć ludzi wiary, rozmawiać o Bogu i Chrystusie, a nie zajmować się rzeczami zbędnymi i promocją radnych. Czy Ci radni są mało dowartościowani, czy może rozpoczynają kampanie wyborczą i szukają jeleni by oddać na nich głosy?Czy myslicie Państwo Radni, że ludzie są tak głupi i dadzą się nabrać na tanie sztuczki? Szanowni Radni, mieszkańcy Miasta Zambrowa to nie ciemnogród i nie dadzą się nabrać na takie podchody. Na szacunek, zaufanie i poparcie wyborców trzeba pracować latami. A nie rok czy 2 przed wyborami!!! Czy nie macie wstydu tak afiszować się na forum publicznym udając nadgorliwych katolików? Dla mnie Państwa zachowanie jest nieodpowiednie, wręcz naganne.Robicie sobie ze swoich wyborców kpiny, a Wasze zachowanie jest poniżej krytyki. Takim postępowaniem na pewno nie zdobędziecie wyborców!!!

09.02.2017 23:37
IP: 185.35.198.130
2311 wypowiedzi
Pędziwiatr -możesz też poczytać -trzeba tylko mieć dykcję.A po drugie kościół płaci podatki -dlaczego przez państwo ma być dyskryminowany
10.02.2017 18:36
IP: 83.0.233.65
124 wypowiedzi
Cytat z użytkownika "kąkol" z dnia "09.02.2017
Pędziwiatr -możesz też poczytać -trzeba tylko mieć dykcję.A po drugie kościół płaci podatki -dlaczego przez państwo ma być dyskryminowany
P. Rykaczewski,,Pan zabierając wszędzie głos sie tymi wypowiedziami kompromituje.Nie tędy droga do nieba.Zaangażuje Pan swoje dziewczynki,a nie pupili pana kółka politycznego.Ohyda.skażone umysły.
11.02.2017 09:21
IP: 195.242.64.215
3669 wypowiedzi
[cite user="kąkol" date="09.02.2017 23:37"]Pędziwiatr -możesz też poczytać -trzeba tylko mieć dykcję.A po drugie kościół płaci podatki -dlaczego przez państwo ma być dyskryminowany [/cite , Zle Pan myśli,do wyborów daleko ,ale ta forma promowania swoich radnych w kościele nie jest najlepszą metodą.Oni są w swoim środowisku znani,jak będą mieli uznanie to ponownie zostaną wybrani.Dla nich dieta w roku kilkanaście tysięcy,to już coś,ale na ta diete trzeba zapracować nie przy czytaniu Pisma Świetego a w codziennej pracy.
11.02.2017 11:37
IP: 46.113.176.43
8174 wypowiedzi
popatrz np. na radnego genia czy tofika siedzą w nosach dłubią drzemają na sesjach czasami puszczą jakiś banał czy pierdołę lub coś warkną i kasa leci
11.02.2017 11:41
IP: 46.113.176.43
8174 wypowiedzi
Cytat z użytkownika "pędziwiatr" z dnia "09.02.2017
W ostatnim czasie zostałam poinformowana przez znajomych, że radni PIS(Michał Selerowski,Edyta Marchelska, Anna Chętnik,Waldemar Gniazdowski) czytają od niedawna Słowo Boże w zambrowskich Kościołach? Dlaczego księża angażują się w polityke i pozwalają na takie rzeczy? Czy taka jest ich misja? Bo myślę, że chyba nie!!!Uważam, że powinni uczyć ludzi wiary, rozmawiać o Bogu i Chrystusie, a nie zajmować się rzeczami zbędnymi i promocją radnych. Czy Ci radni są mało dowartościowani, czy może rozpoczynają kampanie wyborczą i szukają jeleni by oddać na nich głosy?Czy myslicie Państwo Radni, że ludzie są tak głupi i dadzą się nabrać na tanie sztuczki? Szanowni Radni, mieszkańcy Miasta Zambrowa to nie ciemnogród i nie dadzą się nabrać na takie podchody. Na szacunek, zaufanie i poparcie wyborców trzeba pracować latami. A nie rok czy 2 przed wyborami!!! Czy nie macie wstydu tak afiszować się na forum publicznym udając nadgorliwych katolików? Dla mnie Państwa zachowanie jest nieodpowiednie, wręcz naganne.Robicie sobie ze swoich wyborców kpiny, a Wasze zachowanie jest poniżej krytyki. Takim postępowaniem na pewno nie zdobędziecie wyborców!!!

radnych dobrych dbających o dobro mieszkańców trzeba promować, a łaskawcy i miejskie ciury nie będą dyktować co kto ma robić
11.02.2017 12:13
IP: 89.161.104.90
5243 wypowiedzi
[cite user="xyz" date="11.02.2017 11:37"]popatrz np. na radnego genia czy tofika siedzą w nosach dłubią drzemają na sesjach czasami puszczą jakiś banał czy pierdołę lub coś warkną i kasa leci [/cite........Ja Panie radny Baran zgłaszam problemy mieszkańców powiatu,a to że Wam się nie podoba to trudno.Wam przeszkadzają wypowiedzi Jacha,Świderskiego,czy Kaczyńskiego. Kiedy Pan ostatnio cos na sesji powiedział rzeczowego?Popatrz Pan na swoje partyjne towarzystwo. Bierzecie największe diety i aby było jak najciszej,aby nie było interpelacji.pytań,wniosków.Ja swoja kasę z diety wydaje głównie dla potrzebujących, a Pan rocznie bierze ponad 22000 i co ?złotówki nawet na WOŚP nie przeznaczył Przez 12 lat ile Pan kasy zgarnął i co z nią zrobił ?przejadł roztrwonił i teraz Pan mówisz o mojej kasie.Mam najniższa diete w powiecie i nie mlaskam,bo i tak ona jest pięciokrotnie za duża,a P. radnemu Baranowi mało i mało.Mnie nie przeszkadza,że radni czytają pismo świete,ale raptownie wszyscy radni PIS za czyjąś namową i przyzwoleniem promują się przy ołtarzu.Przez skromność mogli by stac pod chórem,zamiast w pierwszej ławce i przy ołtarzu,ale dla wielu ludzi to się nie podoba.Jak poltyka jest w kościele,niech sobie będzie,ale ja tego komentować dalej nie będę,bo się modlą pokazowo pod figurą,a niektórzy mają nienawiść pod skóra.Podwójna moralność zalezna od wiatru.
18.02.2017 15:19
5243 wypowiedzi
Pobudowane nowe rondo na ul Podedwornego

[cite user="Kaczyński" date="11.02.2017 12:13"][cite user="xyz" date="11.02.2017 11:37"]popatrz np. na radnego genia czy tofika siedzą w nosach dłubią drzemają na sesjach czasami puszczą jakiś banał czy pierdołę lub coś warkną i kasa leci [/cite........Ja Panie radny Baran zgłaszam problemy mieszkańców powiatu,a to że Wam się nie podoba to trudno.Wam przeszkadzają wypowiedzi Jacha,Świderskiego,czy Kaczyńskiego. Kiedy Pan ostatnio cos na sesji powiedział rzeczowego?Popatrz Pan na swoje partyjne towarzystwo. Bierzecie największe diety i aby było jak najciszej,aby nie było interpelacji.pytań,wniosków.Ja swoja kasę z diety wydaje głównie dla potrzebujących, a Pan rocznie bierze ponad 22000 i co ?złotówki nawet na WOŚP nie przeznaczył Przez 12 lat ile Pan kasy zgarnął i co z nią zrobił ?przejadł roztrwonił i teraz Pan mówisz o mojej kasie.Mam najniższa diete w powiecie i nie mlaskam,bo i tak ona jest pięciokrotnie za duża,a P. radnemu Baranowi mało i mało.Mnie nie przeszkadza,że radni czytają pismo świete,ale raptownie wszyscy radni PIS za czyjąś namową i przyzwoleniem promują się przy ołtarzu.Przez skromność mogli by stac pod chórem,zamiast w pierwszej ławce i przy ołtarzu,ale dla wielu ludzi to się nie podoba.Jak polityka jest w kościele,niech sobie będzie,ale ja tego komentować dalej nie będę,bo się modlą pokazowo pod figurą,a niektórzy mają nienawiść pod skóra.Podwójna moralność zalezna od wiatru

Zobacz szanowny forumowiczu,kto zabiera glos na sesjach,o czym mówia,a kto faktycznie siedzi i przyklepuje rozdawnictwo Twojej kasy z podatków.20 000 na przegląd powiatu zambrowskiego,reklamę działaczy powiatowych,czy sensowne 8 zł na porady prawne,tym się zajmują rady powiatu. Ta powiatowa struktura powinna dawno zginąc z mapy polski,bo to oddolna przechowalnia aktywistów partyjnych różnego koloru i maści.Aktywista partyjny kąkol,czy xyz znawcy od wszystkiego zabiorą głos,czy radnych partyjnych należy promować przy ołtarzu,czy przy pracy na rzecz środowiska. Niech radny Rykaczewski,czy Baran/kandydaci na burmistrza/ pokażą co przez ostatnich 20 lat zrobili w powiecie zambrowskim z czego korzystają mieszkańcy. To Oni zabiegają już dziś o Wasz glos w wyborach które wyznaczy niespodziewanie noca dobra zmiana.Pobudowane nowe rondo na ul. Podedwornego przy Bema powinno mieć patrona,zobaczycie na sesji miasta kto złożył wniosek aby nadac mu imie wielkiego człowieka.Panowie radni xyz i kąkol śpia i marza o fotelu burmistrza,zamiast zbierac na nowo kase na pomnik i nie oczekiwać na lotke ze skrzydła TU 154
18.02.2017 15:37
IP: 83.31.141.60
22 wypowiedzi
Czytanie przez takiego czy innego polityka Słowa Bożego w Niedzielę na mszy ma być reklamą? Chyba Pani żartuje.
Gdyby ksiądz czytał program jakiejś partii w kościele lub zachęcał do głosowania na konkretne ugrupowanie polityczne to wtedy byłaby reklama. A tak ani nikt nie robi nic złego.
Pozdrawiam.
18.02.2017 20:03
5243 wypowiedzi
To jest takie cos jakbym ja siadał w kościele w pierwszej ławce która zarezerwował starosta dla elity rzadzacej.Jak jestem w Zambrowie,to nie siadam w ławce,a staje pod chórem,jak jestem w B-stoku to siadam na ławce jak jest wolne miejsce i nie stoi przy mnie dojrzała kobieta,bo tam jestem nieznany.Stwarzanie sobie lepszego wizerunku w kościele nie zawsze wychodzi na dobre.Dla mnie nie robi różnicy kto czyta,ale uważam że tą rolę należy dac młodzieży a nie pełzającym politykom.
18.02.2017 21:10
22 wypowiedzi
Cytat z użytkownika "Kaczyński" z dnia "18.02.2017
Dla mnie nie robi różnicy kto czyta,ale uważam że tą rolę należy dać młodzieży a nie pełzającym politykom.

Jedno nie wyklucza drugiego to po pierwsze.
A po drugie w kościele każdy jest przede wszystkim chrześcijaninem, a nie politykiem itp. Może przynajmniej w tym miejscu powinniśmy nie zwracać uwagi na to, kto jaką funkcje pełni w codziennym życiu.

18.02.2017 22:40
IP: 89.161.83.221
648 wypowiedzi
Cytat z użytkownika "CaptainAmerica" z dnia "18.02.2017
Czytanie przez takiego czy innego polityka Słowa Bożego w Niedzielę na mszy ma być reklamą? Chyba Pani żartuje.
Gdyby ksiądz czytał program jakiejś partii w kościele lub zachęcał do głosowania na konkretne ugrupowanie polityczne to wtedy byłaby reklama. A tak ani nikt nie robi nic złego.
Pozdrawiam.

Słowo Boże powinno być czytane przez ministrantów, a nie radnych z PISU, którzy szumnie się zebrali w pierwszej ławce. Dla mnie osobiście jest to nie zrozumiałe. A może księża nie zachęcają do głosowania na obecnie rządzące ugrupowanie!!! Odbywa się to nie bezpośrednio bez mówienia dosłownie o kogo chodzi, ale prawie co tydzień jest nawiązanie i wskazanie opcji rządzącej jako dobrej. Mi i wielu ludziom się to nie podoba. I będę o tym mówić bo mam do tego prawo. Kościół powinien być zdala od polityki, a tak niestety nie jest.Pozdrawiam.
19.02.2017 12:43
IP: 83.0.233.65
124 wypowiedzi
Cytat z użytkownika "xyz" z dnia "11.02.2017

radnych dobrych dbających o dobro mieszkańców trzeba promować, a łaskawcy i miejskie ciury nie będą dyktować co kto ma robić
Panie radny co to sa miejskie ciury,czyżby w Długoborzu mieszkał tylko pierwszy sort ?
19.02.2017 13:50
IP: 94.254.131.70
66 wypowiedzi
Zgadzam się z pedziwiatrem. Toż to zwykły cyrk. Otóż panie Kaczyński jest to ważne kto czyta bo z całą pewnością ani Kościól ani tym bardziej Słowo Boże nie powinno służyć promocji żadnej osoby!!! Jak w ogóle księża pozwalają na coś takiego. Pomijając moralność co niektórych osób, bo niestety Zambrów to małe miasteczko i choć uważają, że niewiele się wie o ich wyczynach, to niestety się wie.
Rozumiem, że w Zambrowie nie ma miejsc, w których można się "popisywać" (mam na myśli radnych), ale Kościół nie może być jednym z nich. Pozdrawiam.
19.02.2017 14:12
22 wypowiedzi
Cytat z użytkownika "pędziwiatr" z dnia "18.02.2017

Słowo Boże powinno być czytane przez ministrantów, a nie radnych z PISU, którzy szumnie się zebrali w pierwszej ławce. Dla mnie osobiście jest to nie zrozumiałe. A może księża nie zachęcają do głosowania na obecnie rządzące ugrupowanie!!! Odbywa się to nie bezpośrednio bez mówienia dosłownie o kogo chodzi, ale prawie co tydzień jest nawiązanie i wskazanie opcji rządzącej jako dobrej. Mi i wielu ludziom się to nie podoba. I będę o tym mówić bo mam do tego prawo. Kościół powinien być zdala od polityki, a tak niestety nie jest.Pozdrawiam.

To jest forum i Pani ma Pani prawo mówić czy raczej pisać o czym Pani chce. Ja pani nie zabraniam.
Co do czytania to w wielu kościołach czytają nie tylko ministranci, ale również inne osoby przychodzące do kościoła.
Jeżeli ktoś w ten sposób chce sobie robić reklamę to prędzej czy później sobie zaszkodzi, tak sobie. Jeżeli nie w polityce to jako osobie wierzącej, bo wtedy sens czytania słowa bożego przez tą osobę nie przynosi skutku. Nie tylko dla tych co słuchają tego Słowa, ale przede wszystkim właśnie dla osoby, która je czyta , gdyż nie skupia się na tym zadaniu, jakim właśnie jest głoszenie Słowa Bożego.
Co do zachęcania. To tutaj takie przypadki się zdarzają, ale sama Pani pisze, że nie dosłownie. Czyli tak na prawdę do końca się udowodnić w takim przypadku nie da. Są oczywiście też tacy,którzy zachęcają dosłownie.
I ostatnia część Pani wypowiedzi, do której zamierzam się odnieść.
Czy Kościół powinien być z dala od polityki?
Zacznę może od tego, że Kościół to przede wszystkim wspólnota ludzi wierzących, anie tylko duchowieństwo czy budynek sakralny.
Pani raczej w tym przypadku jak dobrze rozumiem chodzi o duchowieństwo czyli de facto księży.
Moim zdaniem każdy ksiądz ma pełne prawo wypowiadania się na tematy polityczne, ale nie w kościele(czyli jako osoba publiczna, gdyż duchowni też się do nich zaliczają), chyba że sprawa dotyczy bardzo poważnego konfliktu, a kapłan wzywa jedynie do modlitwy za obie strony(albo więcej) konfliktu i prosi Boga wraz z wiernymi od porozumienie. Może również apelować do tych stronnictw o pokojowe rozmowy i podejmowanie prób dojścia do kompromisu. Nie powinien jednak opowiadać przy tym po żadnej ze stron.
Nie popieram jednak takich działań, w których ksiądz za pomocą uczuć religijnych próbuje reklamować jakąś partie. Utożsamia się z tym ugrupowaniem politycznym i mówi o tym jasno w kościele. Nie zwraca uwagi na ewentualne złe czyny polityków z tego "obozu" politycznego. Dla mnie taka osoba duchowna, nie jest człowiekiem rzetelnym , tak samo dziennikarz który publicznie w telewizji czy innych mediach mówi głośno i publicznie o swoich poglądach politycznych jest nie rzetelny, gdyż zarówno w pierwszym jak i w drugim przypadku osoby te manipulują społeczeństwem korzystać z "narzędzi" ,które posiadają czyli w tych przypadkach RELIGIA i MEDIA.
Kończąc swoją wypowiedź chciałbym zwrócić uwagę jeszcze na kilka kwestii.
Po pierwsze, ksiądz który reklamuje jakoś partie w kościele,być może nie w każdym przypadku robi to z własnej nieprzymuszonej woli i to również powinniśmy mieć na uwadze.
Po drugie jeżeli jakaś osoba głosuje na tych, których każe jej ksiądz, to przede wszystkim jest to jej wina. Gdyż nie stara się myśleć samodzielnie, a swój wybór pozostawia tak naprawdę innym. Nie zastanawia się ona czy ksiądz ma rację czy nie i czy ta osoba/partia będzie dla niej rzeczywiście najlepsza.
I wreszcie po trzecie każdy z nas dostał od Pana Boga ROZUM I WOLNĄ WOLĘ i powinien z tych darów korzystać. Głosy innych osób powinniśmy traktować jako rady(a nie nakazy), z których możemy skorzystać lub nie.
Pozdrawiam.