Przyjmę syryjską rodzinę pod swój dach.

08.09.2015 19:57
IP: 89.161.86.177
5558 wypowiedzi
Od jutra mogę przyjąć do swojego domu młode chrześcijańskie małżeństwo z dwojgiem dzieci do wspólnego tymczasowego zamieszkania.Pomogę im w miarę możliwości odnaleźć się w naszym środowisku.Oczekuję współpracy ze starostą i ks. proboszczem.

08.09.2015 21:03
IP: 195.242.64.179
551 wypowiedzi
Cytat z użytkownika "Kaczyński" z dnia "08.09.2015
Od jutra mogę przyjąć do swojego domu młode chrześcijańskie małżeństwo z dwojgiem dzieci do wspólnego tymczasowego zamieszkania.Pomogę im w miarę możliwości odnaleźć się w naszym środowisku.Oczekuję współpracy ze starostą i ks. proboszczem.

A więc pomagam i ponawiam!
KTO MA DWÓJkĘ dzieci walić jak w dym do autora!!!!
08.09.2015 21:38
IP: 86.177.184.155
181 wypowiedzi
Cytat z użytkownika "Kaczyński" z dnia "08.09.2015

Skoro chce pan tak bardzo pomóc ludziom w potrzebie,to może by tak pan wziął pod swój dach rodzinę ze wschodu-tam jest bardzo dużo Polaków,którzy chcieliby wrócić do naszej ojczyzny;ta inicjatywa byłaby jak najbardziej wskazana.Najpierw pomagamy Polakom w potrzebie ,następnie tym innym ludziom.Czy potrafi pan odpowiedzieć na proste pytanie,dlaczego ci uchodżcy-rzekomo-wojenni,wybieraja tak odległe państwa???Jeśli ktos ucieka przed wojną to niekoniecznie do bogatego i dalekiego kraju,dziesiątki tysięcy kilometrów ,tylko wybiera kraje ościenne,nieprawdaż???Dlaczego oni nie uciekają do bogatych emiratów???tam by mieli zapewnione wszystko.Tutaj drogi panie chodzi o cos innego-to jest już ekspansja,jak można najłatwiej zdobyć-inne kraje ??? poprzez zasiedlenie i w ten sam sposób można poskromić rzekomego wroga.Nikt mi nie powie,że młodzi w sile wieku mężczyżni-w wieku poborowym-boją się wojny.W Budapeszcie na dworcu młodzieniec juz pokazywał ,co się stanie -pokazał,ścięcie głowy.I co pan na to? Inny muslim kilka dni temu ściął głowę maczetą przechodzącej starszej białej kobiecie w Londynie,inny czarny muslim zaczepił idące uczennice tuż przed szkołą uderzył dziewczynę w twarz z pięści a drugi podbiegł i ją kopał,inny przykład-grupa dzikusów zaczepiła białą kobietę i zaczęła ja bić,kopać do nieprzytomności,dalej wieczorem w autobsie grupa ciemnoskórych zaczepiałą bialego chlopaka ,bo chcieli jego kurtke,w koncu tak go skopali,az do nieprzytomnosci,a kierowca bał sie zareagowac.Nie byłam naocznym świadkiem tych wydarzeń ,ale śledzę na bieżąco wiadomości na internecie.Panie Kaczyński z całym szacunkiem dla pana osoby,ale tak naprawdę nie wiemy wszyscy czym to się dla nas może skończyć.Pomagać ludziom w potrzebie to bardzo piękny i jakże ludzki gest i to się chwali.
08.09.2015 21:49
181 wypowiedzi
każdemu proponuję wejść na youtube i wpisać:
muzułmanin
dzwoni do telewizji czyli miłosierdzie według islamu

aż ciarki człowieka przechodzą na myśl o tym ,co się słyszy
08.09.2015 22:01
IP: 89.161.82.93
1705 wypowiedzi
"Chrześcijańskie"... xD
08.09.2015 22:06
181 wypowiedzi
masz rację gargul ,człowiek ma szczerą chęć by przyjąć rodzinę chrześcijańską a czy ona jest chrześcijańska???nie masz pewności -na czole nie ma wypisane
08.09.2015 22:10
IP: 89.161.104.84
82 wypowiedzi
Cytat z użytkownika "dobermanka" z dnia "08.09.2015

Panie Kaczyński z całym szacunkiem dla pana osoby,ale tak naprawdę nie wiemy wszyscy czym to się dla nas może skończyć.Pomagać ludziom w potrzebie to bardzo piękny i jakże ludzki gest i to się chwali.

Potwierdzam obawy, że nie wiemy kogo możemy przyjąć pod swój dach. Przecież owi "uchodźcy" niszczą swoje dokumenty tożsamości, widać to na filmach, że idą, jak karni żołnierze, że ubrani są w dobre markowe rzeczy, że ktoś nimi dowodzi.
Czy na słowo mamy wierzyć, że są chrześcijanami? Czy pod skrywaną tożsamością nie będzie się ukrywał nasz zabójca, który w podzięce za pomoc, przejmie nasz dom..?
Widzę lęk u starszych członków mojej rodziny, którzy pamiętają czasy II wojny. Piszę poważnie, bo widzę autentyczny lęk.
08.09.2015 22:23
181 wypowiedzi
Ci ''uchodżcy'' to armia islamska a dla niepoznaki dodana jakaś tam liczba kobiet i dzieci .Bądżmy świadomi tego,że islam to nie religia pokoju,islam to ciągła wojna z wrogiem-niewiernymi,czyli nazywając rzecz po imieniu walka z chrześcijanami,islam to nawracanie siłą .Przechodzisz na islam to darują tobie życie a jak nie ,to zetną tobie głowę-brutalna prawda.Naszego prawa i tradycji nie da się pogodzić z brakiem kultury i prymitywnych zwyczajów szariatu.

08.09.2015 22:48
IP: 195.242.64.215
3900 wypowiedzi
No tak jakby nie patrząc,to sa ludzie,bez szans powrotu do swojego kraju,do swojego domu.Nie wierzę w to że matka z małymi dziecmi na ręku na plecach oddaje swoje oszczędności aby wydostać się z kraju gdzie grozi jej śmierć.Obawiać się trzeba,nas też się obawiali inni w Pasejku,Lądynie ,Amsterdamie ,Berlinie itp.Jesteśmy po części sprawcami tego światowego zamieszania.Wysłaliśmy swoich żołnierzy do Iraku,aby uczyli się zabijać,więc powinniśmy też pić to nawarzone piwo.Moim zdaniem jak w każdej parafi zamieszka jedna rodzina,która być może przejdzie na naszą wiarę nie będzie wielkim uszczerbkiem dla parafii.W niewykorzystanych pomieszczeniach przy kościele Św. Ducha można zakwaterować w salkach katechecznych nie jedną,a pięć rodzin. ,,SZANUJ BLIŻNIEGO SWEGO JAK SIEBIE SAMEGO''
08.09.2015 23:33
IP: 95.49.96.32
481 wypowiedzi
Cytat z użytkownika "dobermanka" z dnia "08.09.2015
masz rację gargul ,człowiek ma szczerą chęć by przyjąć rodzinę chrześcijańską a czy ona jest chrześcijańska???nie masz pewności -na czole nie ma wypisane

Poczęstować schabowym i zobaczyć czy zje albo czymś innym z wieprzowiny. :)
09.09.2015 05:10
IP: 195.242.64.195
1939 wypowiedzi
Cytat z użytkownika "Niezależny" z dnia "08.09.2015
No tak jakby nie patrząc,to sa ludzie,bez szans powrotu do swojego kraju,do swojego domu.Nie wierzę w to że matka z małymi dziecmi na ręku na plecach oddaje swoje oszczędności aby wydostać się z kraju gdzie grozi jej śmierć.Obawiać się trzeba,nas też się obawiali inni w Pasejku,Lądynie ,Amsterdamie ,Berlinie itp.Jesteśmy po części sprawcami tego światowego zamieszania.Wysłaliśmy swoich żołnierzy do Iraku,aby uczyli się zabijać,więc powinniśmy też pić to nawarzone piwo.Moim zdaniem jak w każdej parafi zamieszka jedna rodzina,która być może przejdzie na naszą wiarę nie będzie wielkim uszczerbkiem dla parafii.W niewykorzystanych pomieszczeniach przy kościele Św. Ducha można zakwaterować w salkach katechecznych nie jedną,a pięć rodzin. ,,SZANUJ BLIŻNIEGO SWEGO JAK SIEBIE SAMEGO''

"...Kobieta na poczcie:
- Nie mogę wysłać tej depeszy! Nie ma takiego miasta - Lądyn! Jest Lądek, Lądek Zdrój, tak...
Miś:
- Londyn - miasto w Anglii.
Kobieta na poczcie:
- To co mi pan nic nie mówi ?!
Miś:
- No mówię pani właśnie.
Kobieta na poczcie:
- To przecież ja muszę pójść i poszukać, zobaczyć gdzie to jest. Cholera jasna..."

Jak chcesz pomóc, to sam pomagaj, ale nie krzycz, że ksiądz ma przyjąć uchodźców.
Jeszcze nic żadnemu uchodźcy nie dałeś a już chciałbyś, żeby wyrzekli się swojej wiary. Czym się różni twoja "dobroć" od dobroci taliba? Gdyby uchodźcy chcieli wyrzec się swojej wiary i ideałów, wielu z nich nie musiałoby uciekać ze swoich krajów. Jak religijni muzułmanie odbiorą pomoc w zamian za wyparcie się swojego Boga? Wielu z nich to ludzie głęboko wierzący i taka propozycja to dla nich obelga. Takich spraw nie zrozumie np. ktoś, kto zaczynał karierę zostając płatnym pracownikiem PZPR.

I wytłumacz tym, którzy z tobą na wycieczki nie jeżdżą - gdzie jest ten "Pasejk"? Gdzieś obok Pasłęka?
09.09.2015 07:39
IP: 91.219.106.70
225 wypowiedzi
Jak zwykle działania pod publiczkę. Nic z tego słowotoku ziejącego jadem nie wyniknie.
09.09.2015 07:50
IP: 46.77.124.73
55 wypowiedzi
Kazdy ma swoje poglady i trzeba je szanowac. Dziwia mnie tylko obrazy pokazywane w tv. Uchodzcy to wylacznie mlodzi mezczyzni. Jesli moja ojczyzna jest zagrozona i noja rodzina to chwytam za bron i jej bronie. Nie uciekam. Prosze tez spojrzec na masowosc tej fali imigrantow. Desant na plaze Normandii byl przygotowywany miesiacami. Ogromne przedwsieziecie logistyczne. A tu w ciagu kilku miesiecy na kontynencie mamy polmilionowa armie. Kto za tym stoi? Kto to finansuje? Jaki ma w tym cel? Przeciez wojny na Bliskim Wschodzie i Afryce Polnocnej trwaja z malymi przerwami od lat kilkudziesieciu. Emigracji wtedy nie bylo.
Dlaczego Arabia Saudyjska,Iran,Emiraty Arabskie nie przyjmuja uchodzcow? Maja ogromne pieniadze. Islam uwaza chrzescijan za niewiernych. Uwazaja nas za krzewicieli rozpusty i zepsucia. Prawo shariatu mowi ze zabicie niewiernego ktory czyni zepsucie nie jest zbrodnia. To swiety obowiazek muzulmanina aby krzewic swoja wiare. Wobec tego rodzi sie pytanie. Dlaczego muzulmanie uciekaja do wrogow? Czy my w 1939 roku uciekalismy do Berlina? Panie Kaczynski decyzje ktora pan podejmuje jest to decyzja Panska. Ja nie oglaszam na forum co mam zrobic. Czy przyjme kogos czy nie. To jest moja decyzja. A jeszcze taki epizodzik z poczatku lat 90 ktorego bylem swiadkiem. Afryka polnocno wschodnia. Wioska chrzescijanska. Biedne lepianki ogrodzone plotem z krzewow i patykow. Na tym plocie ponadziewane male dzieci. Obok rodzice z poderznietymi gsrdlami. Kobiety w ciazy z rozprutymi brxuchami i uduszone pepowinami swoich nienatodzonych dzieci. W samochodzie zgwalcona belgijska pielegniarka z poderznietym gardlem. Obok lekarz w takim samym stanie. Zgineli bo byli inni. Ich wiara byla inna.
09.09.2015 08:23
IP: 195.242.64.215
3900 wypowiedzi
Jak się ma kilka pustych domów,mieszkań chociażby z pięć w Mroczkach w ośrodku zdrowia więc można propozycję składać,a Wy róbcie co chcecie. Zrobiono wyzwanie dla starosty aby mieli zajęcie.
09.09.2015 08:32
IP: 31.41.25.139
71 wypowiedzi
w zambrowie samotna matka z dwójką dzieci szuka pomocy może wpierw swoim pomóc??????????