Szkoła w Zakrzewie Starym

25.05.2015 18:46
IP: 31.41.24.120
26 wypowiedzi
Witam, szukam kogoś z rodziców dzieci ze szkoły z Zakrzewa Starego, kto mógłby się wypowiedzieć. Słyszałam,że w szkole nie obchodzi się już żadnych świąt szkolnych ani rodzinnych, typu Dzień Matki a hucznie odbywa się tylko Święto Szkoły. A co najśmieszniejsze, czytałam wypowiedź pani dyrektor,jacy to rodzice są ważni itd, itp. A rodzice wogóle nie byli na to święto zaproszeni, a gości zaproszonych i niezwiązanych ze szkołą było wielu. Ponoć jest nowa hala, która pomieści około 500 -600 osób. Zastanawiam się, czy to wogóle prawda. czy ktoś mógłby się wypowiedzieć. bo w sumie gdyby nie rodzice, to kogo by nauczyciele uczyli?

23.06.2015 19:59
IP: 31.41.25.65
8 wypowiedzi
Praktycznie jest tu więcej niż ziarno prawdy, ale próżno szukasz odważnych rodziców. Do powiedzenia to wielu ma wiele ale za plecami i po cichaczu. Moje dziecko już się tu nie uczy na szczęście, więc mogę napisać. To prawda. wiem,że matkom było bardzo przykro, kiedy skończyły się uroczystości z okazji ich dnia a zaczęło Święto Szkoły. Nie rozumiem dlaczego jedno wykluczyło drugie??? Bo Marii Konopnickiej jest już chyba wszystko jedno, jak obchodzi się kjej imieniny, a matkom najwyraźniej nie. No cóż, przykro i tyle.
23.06.2015 21:23
IP: 31.41.28.227
4 wypowiedzi
Witam.Pierwszymi gośćmi zaproszonymi powinni być otóż właśnie rodzice,bo to dzięki nim szkoła funkcjonuje,ale najwyrazniej pani dyrektor ma to gdzieś...woli zaprosić swoich by mogła się pokazać jaka to ja jestem wspaniała,cudna i urocza,a reszta to gdzie?powinna się pani zastanowić i otworzyć na potrzeby rodziców i ich dzieci a nie co rok obchodzić świeto szkoły w towarzystwie wybranych przez siebie gości,nie zapraszając najważniejszych czyli nas...rodziców
24.06.2015 06:04
26 wypowiedzi
A jednak są odważni rodzice-tak trzymać. ja byłam jednym z gości i coś wydawało się nie w porządku. bardzo pusto było na tej hali.Chyba najważniejszych osób nie było. Rodziców.Z tego, co wiem to i sztandar rodzice ufundowali i składki na stroje do przedstawienia itd. Co najmniej jest to dziwne. A słyszałam też o kółku wzajemnej adoracji osób "najważniejszych w szkole" i zajmowaniu się produkcją plotek na szeroką skalę oraz o próbie wybicia się ponad poziom pewnej pani, która wszystkie uroczystości "zaszczyca" swoją obecnością-czy jest tam potrzebna czy też niekoniecznie. Bardzo też lubi obdarowywać innych prezentami ale nie za swoje ieniądze. Rodzice-macie swoje prawa i wiele możliwości, szkoła ma sprawiedliwie oceniać Wasze dzieci, uczyć i pomagać w wychowywaniu. wszystko, co w tym kryterium się nie mieści jest bardzo nie w porządku. Pokażcie,że zależy Wam na dzieciach a nie na tworzeniu klik i przyklaskiwaniu nieprawdzie.
24.06.2015 08:58
8 wypowiedzi
A najbardziej żenującą rzeczą było to, że rodzice w dniu święta szkoły tłoczyli sie pod drzwiami szatni, aby odebrać swoje dzieci. Uroczystość się nieco przedłużyła. i tak kolejni wychodzący z hali goście mieli okazję przyjrzeć się tłokowi pod szatnią a wcześniej pustce na hali. mam tylko nadzieję,że osobie za to odpowiedzialnej zrobiło się choć trochę wstyd. Bo powinno!Może jednak znajdzie się więcej odważnych, którzy się wypowiedzą w tej kwestii. samo czytanie nic a nic nie zmieni.
24.06.2015 09:50
1 wypowiedzi
tak, macie rację w tym , co tu piszecie. Kiedys w tej szkole było jakoś normalniej i przyjemniej. dzisiaj nic nie można powiedzieć, rządzą tylko dwie osoby. I nie pytają nikogo o zdanie. Czemu przyznawane są dziwne nagrody rodzicom za niewiadomo jakie zasługi? Cały czas Ci sami są nagradzani. A może jak w czymś trzeba pomóc to po kolei proście rodziców. I nie nagradzajcie ich potem papierzyskami tylko zwyczajnie podziękujcie. Z pieniędzy na rade rodziców nie było już pieniędzy a znalazły się na prezent dla szkoły, a dzieci siedzą w starych, odrapanych ławkach. Na handlowanie ciastem to też trzeba mieć ozaświadczenie z sanepidu np. brakowałoby tylko,żeby się ktoś rozchorował. A handlowanie gadżetami, które szkoła otrzymała za darmo? dzieci wyciągały z domu pieniądze, a powinny dostać te duperele za darmo albo wcale. To nie jest w porzadku.
26.06.2015 10:52
IP: 31.41.25.11
26 wypowiedzi
i jak fajnie było na zakończeniu? czytacie, czytacie i nic...Pewnie, lepiej sie nie udzielać.i pomruczeć gdzieś z tyłu za plecami. Brawo!!!!!Nie czytajcie-nowych wpisów nie będzie-ode mnie. Za wszystkich tchórzy pisać nie będę -pochowajcie się do swoich norek i nie wystawiajcie noska aż do rozpoczęcia roku. Miłych wakacji!
26.06.2015 15:43
IP: 5.172.238.26
35 wypowiedzi
Witam nie mam dzieci w tej szkole ale wiem BO WIDZIAŁAM że ławki nie są obdrapane jak to napisała zuzanna102 niech lepiej umyje oczy zanim wejdzie do szkoły. Nie powiedzcie zaraz że jestem pracownikiem tej szkoły jak to na forach zawsze bywa. Jak wam sie nie podoba to po co puszczacie dzieci do takiej szkoły. Ja bym była dumna gdyby moje dziecko chodziło do takiej szkoły, a wszystkie panie co to piszą to pewnie te co stoją w gromadzie w szkole i wszystkim tyłki obrabiają. No tak bo one najpiękniejsze i najmądrzejsze. Pozdrawiam plociuchy
26.06.2015 19:25
26 wypowiedzi
Skoro nie ma pani dzieci w szkole to oczami wyobraźni te ławki pani widziała?oraz gromadki stojących rodziców? Ciekawe..Rodzice są zapewne dumni, że ich dzieci mają takie wyniki w nauce, nie twierdzę,że nie mają w to wkładu nauczyciele. ale zawsze i wszędzie znajdą się zdolne dzieci.
26.06.2015 19:29
8 wypowiedzi
tu nikt nie napisał,że szkoła jest zła-proszę czytać ze zrozumieniem. Chodzi o organizację, która czasem trochę kuleje. mam być dumna,że szkoła się utrzymała i nie została zlikwidowana, że reprezentuje odpowiedni poziom także.i tu nie o to chodzi. Kto nie ma lub nie miał dzieci w tej szkole to pewnych niunsów nie zrozumie.
29.06.2015 09:23
IP: 31.41.25.96
4 wypowiedzi
Witam.Zastanawia mnie dziwny fakt z zakończenia roku szkolnego,tym razem mam na myśli dzieci z punktu przedszkolnego.Po pierwsze dlaczego nie było wychowawcy p.Joli,czyżby choroba nie wynikła od współpracy z dyrekcją szkoły,po drugie dlaczego pani dyrektor nie wypowiedziała się na temat zakończenia tego projektu,nie padło z jej ust proste słowo DZIĘKUJĘ,jakiekolwiek słowa podziękowania dla obu pań czyżby im się nie należało,każdy,no może nie wszyscy mieli zaszczyt oglądać występy przedszkolaków ,ale to w jaki sposób tańczyły trudno było się nie wzruszyć.Co tu ukrywać,kto był to słyszał na zakończeniu te oklaski te owac je na stojąco,to własnie najmłodsze dzieci w ostatnich z dwóch lat reprezentowały,te szkołę,co nie musiały,bo są,bo były odrebną placówką.Z tego co się dowiedziałam to te występy miały być prezentem dla rodziców tych że dzieci,ale widać pani dyrektor wykorzystała wszystkie wystąpienia przedszkolaków robiąc promocję szkoły,i niemam tu nic przeciwko,bo to jak były nauczone wyćwiczone i jak tańczyły to zasługa obu pań.przypomnę że występy mogły oglądać goście z zagranicy,elita miasta Zambrów,MOK zambrowski i wielu zaproszonych których nie jestem wstanie wszystkich wypisać.Dziwi mnie fakt jak pani dyrektor podeszła do sprawy,dziękując a raczej nic nie mówiąc w tej sprawie.Zauważyłam ogólnie smutek na twarzach rodziców i rozczarowanie tych że dzieciaków,widać było że coś jest nie tak,czy ktoś to też zauważył?czy pani dyrektor na tyle zacisnęło się gardło ze nie była w stanie podziękować paniom z punktu przedszkolnego za kawał ciężkiej oddanej całym sercem pracy dla tych dzieci,gdzie pani była i co pani myslała?jak dla mnie to bardzo dziwne było czy nikt na to nie zwrócił uwagi?brzydko bardzo brzydko to wyglądało.Jak to mówią murzyn swoje zrobił i musi odejść.Wstyd .sorki za rozpisanie,ale jesli ktoś to zauważył to niech się nie chowa tylko wyrazi swoją opinię...
29.06.2015 10:48
8 wypowiedzi
Bardzo słuszna wypowiedź. Odczytanie przez nauczyciela suchej informacji o zakończeniu projektu to zbyt mało, moim zdaniem. zwłaszcza,że szkoła i jej nauczyciele nie mieli nic wspólnego z punktem przedszkolnym(jak było to podkreślane wielokrotnie). Miało dużo wspólnego tylko wtedy kiedy trzeba było uświetnić występami przedszkolaczków jakieś uroczystości. wszyscy spodziewali się podziękowania dla dzieci i dla Pań, gdyż oni wszyscy odwalili kawał solidnej i dobrej roboty. My to doceniamy.
Ale jak zwykle rodzice widzą więcej-choć są uważani za zwykłych prostaków. Ci, którzy tak myślą, mylą się. człowiek prosty to nie prostak.I przede wszystkim z rodzicami należałoby się liczyć, z ich zdaniem i opiniami.
Brawo przedszkolaki!!!!Smutno będzie bez Was!!!!
29.06.2015 20:36
IP: 31.41.26.143
68 wypowiedzi
To jest prawda że przez ostatnie dwa lata przedszkolaki załatwiali szkole występy dla wszystkich gości na imprezach a pozatym ich stroje były szykowane i kupowane przez panią Jolę i rodziców a sporo rodziców musiało zarwać niejedną nockie żeby je poszyć i przygotować a pani Jola raczej świadomie wybrała ,,chorobę'' niż takie pożegnanie a myślę że jeszcze bardziej by ją kosztowało rozstanie z rodzicami i jej ukochanymi maluszkami.Pani Jolu wszyscy rodzice byli i są razem z panią
06.07.2015 16:00
IP: 31.41.26.39
- wypowiedzi
11.07.2015 19:16
IP: 31.41.25.132
8 wypowiedzi
Właśnie,że rodzice byli u wójta niejednokrotnie i obiecywał,że przedszkole będzie. A skoro przedszkole to i przedszkolanka. Co się wydarzyło,że go nie ma- nie wiadomo. Informacje na ten temat są mocno filtrowane i nikt nie wie, dlaczego tak się stało. A ten , kto wie zatrzymał tę wiadomość dla siebie. rodzicom żadne wytłumaczenie się nie należy.