Regulamin Forum Zambrow.org

Forum na którym właśnie jesteście jest całkowicie darmowe, jednakże obowiązują na nim zasady, które trzeba przestrzegać. Jeżeli się z nimi nie zgadzasz, nie bierz udziału w dyskusji na tym Forum. Założenie nowego tematu lub wysłanie nowej wypowiedzi oznacza, że akceptujesz niniejszy Regulamin oraz znasz zasady Netykiety i zobowiązujesz się ich przestrzegać.
 1. Niniejszy regulamin określa zasady świadczenia usługi drogą elektroniczną przez firmę MARKOMP z siedzibą w Zambrowie, ul. Bema 2b, 18-300 Zambrów, na rzecz użytkowników prowadzonego przez nią portalu internetowego Zambrow.org, polegających na umożliwieniu użytkownikom bezpłatnego uczestniczenia w Forum Zambrow.org w celu wymiany informacji, komentarzy i opinii na różne tematy.
 2. Dostęp do serwisu Forum Zambrow.org posiadają wszyscy użytkownicy publicznej sieci Internet. Ci z użytkowników, którzy założyli uprzednio login w portalu internetowym Zambrow.org mogą zamieszczać wypowiedzi i zakładać nowe tematy na stronach Forum Zambrow.org.
 3. Uczestnik Forum Zambrow.org publikuje swoje komentarze i opinie wyłącznie na własną odpowiedzialność. MARKOMP nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treści zamieszczane przez uczestników na łamach Forum Zambrow.org.
 4. Przy publikacji zamieszczonego przez użytkownika wpisu MARKOMP może publikować adres IP, z którego nastąpiło połączenie z serwerem portalu Zambrow.org przy zamieszczaniu wpisu. MARKOMP nie przekazuje, nie sprzedaje i nie użycza zgromadzonych danych użytkowników Forum Zambrow.org innym osobom lub instytucjom, chyba że dzieje się to za wyraźną zgodą lub na życzenie użytkownika, którego dane dotyczą lub też na żądanie uprawnionych organów państwa na potrzeby prowadzonych przez nie postępowań.
 5. Niedopuszczalne jest umieszczanie przez uczestników na łamach Forum Zambrow.org treści sprzecznych z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej, czy też propagujących przemoc.
 6. Forum z założenia służy do prowadzenia dyskusji. Forum nie służy do wyrażania za pomocą epitetów co się myśli o innym człowieku.
 7. Niedopuszczalne jest umieszczanie przez uczestników na łamach Forum Zambrow.org treści uznanych powszechnie za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety (Netykieta - patrz poniżej).
 8. Zabrania się umieszczania tekstów obrażających innych, które mogą być tematem dyskusji i niepotrzebnych spięć.
 9. Niedopuszczalne jest umieszczanie przez uczestników na łamach Forum Zambrow.org komunikatów reklamowych.
 10. Zabrania się umieszczania reklam stron www, w tym blogów, profili na portalach społecznościowych bez wcześniejszej konsultacji z adminem.
 11. Zabrania się podawania adresów www innych lokalnych stron, forów dyskusyjnych, blogów, profili na portalach społecznościowych mających podobny cel działalności jak Portal www.zambrow.org lub jego część, w jakiejkolwiek formie (nikt nie lubi konkurencji).
 12. Nie można podawać adresów, z których można było by ściągnąć jakieś cracki, treinery, skanery. Nie wolno także podawać sposobów na zainstalowanie nieoryginalnego oprogramowania, oraz Nie wolno nawoływać do kupowania pirackiego oprogramowania.
 13. MARKOMP zastrzega sobie prawo do usuwania treści, o których mowa w pkt. 5, 6, 7, 8, 9, 10 i 11 niniejszego regulaminu, jak również prawo do blokowania uczestnictwa w Forum Zambrow.org w stosunku do osób naruszających w sposób notoryczny postanowienia pkt. 5, 6, 7, 8, 9, 10 i 11 regulaminu. Użytkownik zamieszczając wpis na stronie Forum Zambrow.org przyjmuje do wiadomości, że ewentualne usunięcie przez MARKOMP zamieszczonego przez niego wpisu jest równoznaczne z powiadomieniem go o zamiarze usunięcia wpisu ze względu na naruszenie postanowień pkt. 5, 6, 7, 8, 9, 10 i 11 niniejszego Regulaminu lub ze względu na wpłynięcie urzędowego zawiadomienia lub uzyskanie przez administratora Forum Zambrow.org wiarygodnej wiadomości o bezprawnym charakterze zamieszczonego wpisu.
 14. Administracja nie czyta wszystkiego. Moderuje przede wszystkim na podstawie zgłoszeń użytkowników. Jeśli wpis nie powinien być na Forum, to znaczy, że administrator może o nim nie wiedzieć. W takiej sytuacji powiadom go poprzez e-mail: redakcja@zambrow.org.
 15. Jeśli ktoś w swojej wypowiedzi obraża Cię podając Twoje dane, zgłoś się z prośbą do admina, wypowiedzi obraźliwe i pomówienia zostaną skasowane.
 16. Kasujemy jedynie wątki łamiące prawo (na przykład zawierające groźby karalne lub ujawniające cudze dane osobowe) lub tzw. spam (np. wątki powtarzające się, reklamowe). W przypadku rażących naruszeń Netykiety, administracja forum może usunąć wszystkie posty sprawcy z okresu, w którym naruszanie wystąpiło.
 17. Zastrzegamy sobie prawo wykasowania dowolnej wypowiedzi bez podania przyczyn.
 18. MARKOMP dołoży wszelkich starań w celu zapewnienia prawidłowego działania Forum Zambrow.org oraz udzieli pomocy w rozwiązywaniu problemów dotyczących jego funkcjonowania.
 19. MARKOMP zastrzega sobie prawo do wyłączenia stron Forum Zambrow.org z treści serwisu Zambrow.org bez podawania przyczyn takiego działania.
 20. Uczestnicy Forum poprzez umieszczenie swoich komentarzy i opinii na stronach Forum wyrażają zgodę na publikowanie tych treści w Aktualnościach Zambrow.org oraz przyszłych mediach wydawanych przez MARKOMP.
 21. Regulamin niniejszy obowiązuje od momentu jego opublikowania. MARKOMP zastrzega sobie prawo do wprowadzania zmian w niniejszym regulaminie. Wszelkie zmiany stają się obowiązujące w momencie ich opublikowania na tej stronie.
Netykieta
zasady savoir-vivre obowiązujące w dyskusjach na Forum Zambrow.org.
 
 1. Pisz zwięźle i na temat.
 2. Na Forum poruszane są różne tematy, jeśli czujemy potrzebę wypowiedzenia się na poruszony już temat, odpiszmy na niego, zamiast zakładać własny (często o identycznej nazwie).
 3. W każdym temacie, najpierw zapoznajemy się z wypowiedziami innych, zanim zadamy swoje (być może takie same) pytanie.
 4. Starajcie się wymyślić temat naszej wiadomości tak, aby można się było domyślić jego treści.
 5. Jeśli w jednej dyskusji pojawi się kilka wątków i sporo osób dyskutujących, zaznaczajmy do kogo kierujemy wypowiedź (np. pisząc jego pseudonim przed wypowiedzią) lub zacytujmy wypowiedź tej osoby.
 6. Odpowiadając na post, cytuj tylko potrzebne fragmenty, a resztę wycinaj. Nigdy nie cytuj sygnaturek (podpisów)!
 7. Jeśli zadajesz komuś pytanie, sformułuj je precyzyjnie.
 8. Nie przeklinaj.
 9. Nie obrażaj i nie atakuj personalnie swoich rozmówców.
 10. Nie podszywaj się pod innych.
 11. Nie publikuj ogłoszeń ani reklam! Do ich publikacji służy serwis Ogłoszenia Zambrow.org.
 12. Nie spamuj - nie zamieszczaj tej samej informacji w wielu miejscach.
 13. Nie publikuj wątków niezgodnych z tematyką danego forum.
 14. Nie wklejaj całych cudzych wypowiedzi lub artykułów - wystarczy je omówić lub podać link z odpowiednim komentarzem.
 15. Nie pisz WIELKIMI literami - w Internecie oznacza to, że krzyczysz.
 16. Nie nadużywaj wykrzykników.
 17. Nie zamieszczaj pytań ani "zażaleń" dotyczących administracji wewnątrz istniejących tematów, ani nie zakładaj tematów z pytaniem skierowanym do administratorów.
 18. Jeśli masz jakiekolwiek pytanie do jednego z administratorów forum - wyślij mail na adres: redakcja@zambrow.org.
 19. Ignoruj trolle - użytkowników, których jedynym celem jest dokuczanie i krytykowanie. Twoje odpowiedzi na ich posty tylko ich zachęcą do dalszej działalności. Wystarczy, że zgłosisz ich działalność administracji.
 20. Uważaj z humorem i ironią! Mogą być niezrozumiałe albo obraźliwe.
 21. Możesz używać "smileyów", czyli symboli oznaczających uczucia.
 22. Jeśli dyskusja przerodzi się w prywatną pogawędkę, kontynuuj ją poza forum.
 23. Jeśli chcesz zwrócić komuś uwagę, zrób to kulturalnie, najlepiej na adres prywatny. Staraj się doradzać innym, a nie wyśmiewać ich - każdy był kiedyś początkujący!
Jak to działa?
Kto może mieć własny login. Zasady przyznawania punktów. Jak zgłosić post niezgodny z Regulaminem lub Netykietą.  
 1. Jeśli nie posiadasz loginu, możesz go w każdej chwili założyć za darmo. Jedynym warunkiem jest posiadanie własnego adresu e-mail.
 2. Za każdą wypowiedź zdobywasz 1 pkt, który jest dopisywany do Twojego loginu.
 3. Zdobyte w ten sposób punkty można wymieniać na inne usługi dostępne na Portalu Zambrow.org, np. publikowanie ogłoszeń ze zdjęciem.
 4. Jeżeli administrator będzie musiał wykasować twój post - automatycznie stracisz punkt, który dostałeś wcześniej za tą wypowiedź (nie warto więc "nabijać" sobie punktów bezwartościowymi wypowiedziami).
 5. Wypowiadając się często na forum (średnia z ostatnich 30 dni musi być równa lub większa niż 2 wypowiedzi dziennie) zdobywasz status "gaduły".
 6. Osoby posiadające aktualnie status gaduły mogą formatować swoje wypowiedzi oraz wstawiać emotikony (tzw. buźki).
 7. Jeżeli średnia ilość wypowiedzi z ostatnich 30 dni spadnie poniżej 2 dziennie, status gaduły jest automatycznie zabierany.
 8. Tematy, na które nie pojawią się odpowiedzi, w ciągu 30 dni od daty założenia, będą kasowane.
 9. Tematy, na które od dłuższego czasu nikt się nie wypowiadał mogą być kasowane.
 10. Post można zgłosić wysyłając link na adres redakcja@zambrow.org